Wpis z mikrobloga

@qjy48613: z tego co słyszałem to faktycznie butli z gazem nie można trzymać w mieszkaniach, podobnie jak zbiorników z benzyną w piwnicy, ale nie wiem czy jest na to jakiś ogólny przepis, czy to regulacje spółdzielni czy wspólnot. Nie wiem też czy dozwolone jest używanie agregatów prądotwórczych, ale jeśli nie ma na to przepisu to może raczej bym poszedł w prąd na benzynę i trzymał zarówno agregat, jak i benzynę na
  • Odpowiedz
@ms86: "W przepisach rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. 2015.1422 z dnia 2015.09.18 ), dokładnie w § 157 ust. 5 i 6 znajdujemy zapisy, iż instalacje gazowe zasilane gazem płynnym mogą być wykonywane tylko w budynkach niskich, a ponadto zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego oraz gazu z sieci gazowej. Zgodnie z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RobinSchudl: @qjy48613: @ms86: w budynku mieszkalnym w którym jest źródło gazu sieciowe, nie wolno trzymać butli z gazem. Zapis rozporządzenia

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r.w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( Dz. U. 2015.1422 z dnia 2015.09.18 ), dokładnie w § 157 ust. 5 i 6 jest zapis, iż instalacje gazowe zasilane gazem płynnym mogą być wykonywane tylko
  • Odpowiedz
  • 0
super. Tylko zakładamy, że źródełko wysycha.


@RobinSchudl nawet gdyby odciąć gaz w mieszkaniu, to nie można używać butli, bo rozporządzenie pisze o budynku a nie mieszkaniu

Może warto przejść na indukcję?
  • Odpowiedz