Wpis z mikrobloga

3864,00 zł - tyle dokładnie dostałem wypłaty za ostatni miesiąc. Lvl 25, singiel i bez zobowiązań, czekam na termin obrony pracy inżynierskiej we wrześniu po czym się pakuje i ruszam na emigracja do #niemcy albo #norwegia Mam to już wszystko w dupie, studia co prawda techniczne, ale kończę je tylko dlatego, żeby było wyższe. Mam stypendium naukowe, średnia zawsze powyżej 4,8; państwowa uczelnia więc nie uważam, że ślizgałem się byleby zdać. Pracowałem w firmie związanej z moimi studiami, ale dziedzina mało dochodowa, mimo że pracy całkiem sporo. Obecnie pracuję w branży, która nie jest związana z moim kierunkiem, można powiedzieć, że jestem tabelkowym w dużym korpo. Nie nastawiam się od razu na niewiadomo jaką pracę za granicą, ani na kokosy, pewnie trafi się gównorobota , ale dopóki nie nauczę się języka to się przemęczę.
#emigracja
  • 113
@erni13: No w zasadzie powiedz mi czy te 1200 euro zarobisz w Kolonii, gdzie serio dociskają Cie koszty życia, czy jednak mówimy o jakiejkolwiek niemieckiej mieścinie poniżej 100k ;), a nie doczytałem nawet gdzie OP mieszka w tej Polsce, bo jak w dużym ośrodku to #!$%@? mu z tych 3800 zostaje ;)
@Xyleth:

Bo fakty są takie, że za minimalną będziesz biedował gdziekolwiek nie wyjedziesz ¯_(ツ)_/¯

@Errad
W jednym kraju bardziej, w innym mniej, jak dla mnie wszystko zależy czy są tam perspektywy dalszego rozwoju, chociażby podłapanie i nauka lokalnego języka to już jakiś postęp w kierunku np tłumacza
@erni13: wynajem mieszkań droższy? Co ty bredzisz

Tak się składa że mieszkałem w Niemczech i mieszkam nadal i płace mniej niż w polsce.

I to nawet przeliczając jak każdy polak robak

Nie powiesz mi że 450e za trzy pokojowe mieszkanie to dużo?

I ceny produktów takich jak czekolada są tańsze niż w polsce

Przyznaj przed sobą że polska jest droga, upada, jest #!$%@? i tyle zamiast pisać farmazony które nie mają
@BrakWolnegoLoginu: nie słuchaj tej polskiej husarii że Polska najlepsza i za minimalną nie ma sensu pracować w Niemczech. Tam głowna różnica polega na sile nabywczej i stabilności cen. 1200 euro na rękę to może nie jest dużo ale starczy ci na opłacenie mieszkania, fajnego jedzenia, zatankujesz fure do pełna i troche zostanie. Tam za tankowanie baku 50 L zapłacisz nieco ponad stówę, w Polsce prawie 400. Wynajem mieszkania czy pokoju procentowo
@Xyleth:
Jasne, ale w Polsce też można się rozwijać, nauczyć się jakiegoś języka i zarabiać dobre pieniądze. Rzut beretem ode mnie w Polsce szukają kogoś ze znajomością koreańskiego(i poza tym nie mają chyba zbyt wielu wymagań) i płacą powyżej 10k.
W praktyce wiele zależy od indywidualnych przypadków bo zależy jak się trafi.
@BrakWolnegoLoginu: na twoim miejscu zdobylbym doswiadczenie w Poslce potem myslal o Norwegii. Nie masz ani doswiadczenia ani jezyka. Bedziesz mial do wyboru jakies proste i niewdzieczne prace jak praca przy rybie lub budowlanka z Polakami ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jak nie bedziesz robil 12h dziennie to zarobisz podobne pieniadze jak teraz w Polsce. Matematyke pozostawiam Tobie ¯\_(ツ)_/¯
@Errad mimo wszystko język łatwiej podłapać jak sie ma na codzień kontakt z rodzimymi użytkownikami i jest się nim otoczonym. W Polsce nauka dodatkowego języka poza Angielskim jest często olewana.
@Kuntz_Ekesz: @Stulejman_Beznadziejny:
Panowie, musicie napisać do Eurostatu i wytłumaczyć im, że Polska jest bardzo drogim krajem bo najwyraźniej są w błędzie
Swoją drogą zastanawia mnie jedna rzecz- Polska jest takim złym i upadłym krajem, ale mimo to siedzicie na wykop.pl i marudzicie zamiast siedzieć na jakimś ausgrabung.de i integrować się ze społeczeństwem normalnego kraju, dlaczego?