Wpis z mikrobloga

@guarani: To na filmie to nie jest Fridrich, nie układam nim ;) Moja główna metoda to Roux, poza tym umiem: (oczywiście) Fridrich, ZZ, Petrus, Belt, LBL, Corners First. Poza tym metoda do układania bez patrzenia: Old Pochmann. Na pewno coś się tam jeszcze znajdzie ;)
@arcio1: Oooo nieźle, większość leci na samym fridrichu :D ja ostatnio uczę się pochmanna, rogi już robię bez problemu ale nie mogę zapamiętać rogów+krawędzi
@guarani: Do każdej naklejki przypisz sobie literkę i patrz jakie literki lecą po kolei. Do każdej możliwej pary liter przypisz sobie jedno słowo i zapamiętuj słowa, między nie możesz sobie wrzucać inne, żeby powstało jakieś zdanie, tak jest bardzo łatwo zapamiętać.

Co do tego, że większość układa Fridichem, to na razie jestem jedynym polskim speedcuberem jeżdżącym na zawody i układającym Roux.
@arcio1: Tak właśnie próbuje robić z krawędziami, ale jeszcze mam problemy :D rogi też na początku zapamiętywałem w ten sposób ale jednak wolę wzrokowo

Ile ten roux ma algorytmów? Mało materiałów o tym w internecie :D
@guarani: Ja rogi zapamiętuję wzrokowo, ale jest łatwiej, bo jest ich mniej. Ale patrząc na najlepszych blinderów w Polsce (w sumie jednocześnie na świecie) to najlepiej sobie coś przypisać do wszystkiego i nic nie zapamiętywać wzrokowo.

42 algorytmy, ale sama metoda trudniejsza od Fridricha.