Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy,

Jakie kupilibyście pedały paltformowe do #gravel ?
Zamówiłem już canyona grizla i szukam teraz czegoś sensownego. Z SPDkami na razie się wstrzymam, bo po wydaniu kasy na rower przez kilka miesięcy nie będę w stanie opłacić dentysty.
Myślałem o czymś lekkim, nie będę jakoś hardcorowo jeździł po szlakach.
Czy nylon ma sens?
Rozważałem na razie Race Face Chester, Crank Brothers Stamp 1, może coś Darthmoora.
Chyba, że aluminium jest lepsze? Nie chodzi nawet o cenę, mogę do tych powyższych pozycji trochę dopłacić.
#rower
  • 12
może coś Darthmoora.


@wujekwichura: Dartmoor to polska marka - ja kupuję ją. kwestia tylko czy metalowe czy plastikowe. Dzieciom kupiłem metalowe - ale oni skaczą i wariują, metalowe lepsze. Dla mnie kupiłem plastikowe, bo chcę tylko poprawić technikę w spokojnej jeździe (jakieś stójki, podrzucenia koła itp).
Metalowe piny niszczą podeszwy dosyć mocno.

Decyzji za Ciebie podjąć nie mogę, więc nie powiem co bym wybrał - wyżej masz lekkie za i przeciw.
Z SPDkami na razie się wstrzymam, bo po wydaniu kasy na rower przez kilka miesięcy nie będę w stanie opłacić dentysty.


@wujekwichura: Jeśli docelowo i tak zamierzasz kupować SPD, to im szybciej to zrobisz, tym lepiej, a kasę zaoszczędzoną na platformach dołóż do butów. Poza tym nie ma opcji, żebyś rozwalił zęby przez SPD. Trzeba się naprawdę postarać, żeby się wywalić, już w szczególności gdy zamierzasz jeździć po płaskich i spokojnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ujdzie: @wujekwichura podczepiam się pod polecane Eh500. Moje pierwsze SPD i od pół roku się zastanawiam jak ja wcześniej mogłem bez SPD jeździć. A z drugiej strony platforma, więc nie jest się przyspawanym do butów z blokami. Imho idealne rozwiązanie.