Wpis z mikrobloga

Przecież możesz sobie strzelać z zabawkowej broni – to praktycznie to samo. Dlaczego akurat potrzebujesz tej prawdziwej? W Japonii niezwykle ceni się ludzkie ludzkie życie, dlatego nie dziwi mnie zakaz broni palnej.


@Katsukyun: są to zupełnie dwie różne dyscypliny sportu, strzelactwa z broni palnej jest dużo bardziej wymagające, plus pozwala na zdobywanie umiejętności, które pewnego dnia mogą ci się przydać walce.
Również lubię broń palna ze względu na rozwiązanie techniczne w
@mentari: czy ja dobrze widzę, że w japonii podwoili VAT w 5 lat?

@SzubiDubiDu: true - poziom opodatkowania jest masakryczny tam xd i ludzie isę dziwią dlaczego jest małą dzietność


@smallboobslover: Jesteś z kraju, który ma 23% VAT mając przeciętne wynagrodzenie mniejsze niż 1000 USD i mówisz, że Japonia ma masakryczny VAT 10% XD? Jakby nie patrzeć to bogaty kraj, stać ich na takie podatki i jednocześnie dużo z
Pobierz rzrbld - > @mentari: czy ja dobrze widzę, że w japonii podwoili VAT w 5 lat?

 @Szub...
źródło: comment_1657268803Hn62DZoxYFiP01RVfhq0Zl.jpg
41 latek Tetsuya Yamagami, były żołnierz Marynarki Samoobrony, obecnie bezrobotny, w czasie przesłuchania powiedział że był rozczarowany postępowaniem premiera Abe i chciał go zabić od dłuższego czasu ale nie było okazji.

Były premier został postrzelony z samoróbki w szyję z prawej strony oraz w lewą stronę klatki piersiowej. Gdy zabierała go karetka, serce się zatrzymało i nie oddychał oraz mocno krwawił.
Japonia dopuszcza posiadania broni w pewnym zakresie także nie wiem gdzie widzisz problem. Ma nagle, tak jak w USA, dopuścić do sytuacji, w której każdy posiada broń?


@Katsukyun: ja nie mówię jak ma wyglądać prawo w Japonii bo tam nie mieszkam, ale uważam, że nie jesto ono normalne i cały świat nie powinien do tego dożyć. Zresztą to samo uważam o USA, gdzie prawo również nie jest normalne i też nie
@mentari: I niby co w tym nieprawdziwego? Japońska gospodarka zaraz zostanie przegoniona przez Polską. Za jego premierowania udało się jedynie podbić dług publiczny marnymi próbami stymulacji fiskalnej nie osiągając celów gospodarczych. Japonia jak była tak cały czas jest w stagnacji.

Co najwyżej nie rozpieprzył jej jako tako bo gospodarka w dupie była już przed nim ale też wcale nie pomógł a wręcz odwrotnie.
@Herubin: Z Google, nie z dupy. O co Ci chodzi?

W Polsce też najwyższa stawka dochodowa bez składek społecznych to 45% więc poziom Niemiec i Francji z wykresu.


OK, ale wiesz, że się zgadzamy? Ja tylko pisałem, że w odróżnieniu od nas Japonię stać na takie "masakryczne" podatki.

Japońska gospodarka zaraz zostanie przegoniona przez Polską.


A to ciekawe xD Ale Japońska tak spadnie, czy będziemy mieli PKB większe też od Niemiec?
@mentari: PKB na mieszkańca z uwzględnieniem siły nabywczej za 2022:
48,814 - Japonia
41,685 - Polska

A porównujemy Polskę do kraju o który się bano, że przeskoczy USA w PKB i to nie na mieszkańca ale ogółem.
to moglibyśmy być my, gdyby nie 24-godzinna ochrona byłego premiera


@Ark00: w sumie gościowi się prawie udało, tylko Kaczyńskiego nie było tam gdzie miał być i zginął niewinny człowiek
A porównujemy Polskę do kraju o który się bano, że przeskoczy USA w PKB i to nie na mieszkańca ale ogółem.


@Herubin: ty porównujesz, a moim zdaniem takie porównania nie mają sensu. Zupełnie inny poziom życia.