Wpis z mikrobloga

Na pewno są tu jacyś użytkownicy miejskich klopów.

Strasznie wieje mi w Hondzie PCX - bo ma bardzo niską szybę.
Wieje tzn. szumi w kasku, w dodatku przy całkowicie domkniętej szybie jest taki wnerwiający świst (kask typu jet).

Jest szansa że wysoka szyba coś poprawi w tej kwestii? Honda ma ją za 1400 ale są i tańsze. Nie zależy mi kompletnie na ochronie przed wiatrem, to mi zwisa. Tylko żeby strumień powietrza odchylić jakoś ponad kask.

#skutery #125cc #motocykle125 #motocykle
  • 11
@bocznica: no właśnie taka opcja nie wchodzi w grę.
Mały kask wchodzi do schowka, a do tego można zdejmować bez ściągania okularów, to bardzo wygodne.
I nie ciśnie, a drugi kask który mam, taki zabudowany jet niby ma miejsce na okulary a i tak uciska.
Integral i soczewki to może kiedyś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fotograf_warszawiak: model poproszę ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jeszcze pytanie czy wejdzie pod siedzenie. Jak wyżej

Konstrukcja HJC i30 pozwala na wygodne korzystanie z kasku w okularach


I gówno prawda, nawet po iluśtam jazdach, jak kask się dopasował dalej się nie wygniótł, i nie wiem czy mam żyletką wyciąć poduszki żeby zauszniki weszły, czy co ()
@jedzczarnekoty: to zależy od modelu skutera - ja jeździłem na SH150 i Forzy 250 kiedyś - do każdej Hondy jest duży wybór afetrmarketowych długaśnych szyb. Możesz też spróbować założyć deflektor - taką krótszą szybkę doczepianą do standardowej, może akurat rozwiąże to Twój problem