Wpis z mikrobloga

Siemka, przymierzam się do kupienia pierwszego swojego w życiu Keyboarda, głównie żeby pograć muzykę klasyczna czy też popularna, poczytałem trochę i zastanawiam się między dwoma sprzętami - Casio CT700 i Yamaha PSR 410. Obydwie mają klawiatury dynamiczne, 61 klawiszy i w sumie nie wiem co z tych dwóch byłoby lepsze (mimo ze chyba obydwie są starsze niż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)) miał kiedyś ktoś taki sprzęt, albo poradzi czy to dobry sprzęt na sprawdzenie czy przypasi mi granie na takim instrumencie?

#pianino #keyboard #instrumenty #muzyka #hobby
  • 4
@AaBbCcDdEeFf: w tej cenie, albo po dołożeniu kilku zł będziesz miał pianino cyfrowe, 88 klawiszy, dźwięk i wrażenie pod palcami po prostu nieporównywalne, to jakbyś z roweru przesiadł się do rolls royce.

Keyboard służy do grania w zespole albo do naśladowania całej orkiestry solo, a nie do nauki gry na pianinie czy grania kawałków klasycznych. Ani nie zagrasz sobie fajnych rzeczy typowo pod pianino, bo 90% z nich wymaga więcej niż
@AaBbCcDdEeFf: a, no to git. Chyba nie ma co pytać ludzi, bo przy takim sprzęcie wszystko zależy po prostu od tego, w jakim jest stanie dany egzemplarz, trzeba sprawdzić czy klawisze działają i tak dalej. Często w starych sprzętach jak naciśnie się kilka klawiszy naraz to robią się jakieś zwarcia, nagle wszystko jest bardzo głośno albo przestaje grać, więc dobrze mieć ze sobą kogoś, kto spróbuje na tym zagrać coś dłuższego.