Wpis z mikrobloga

Jak to jest że jak fryzer bierze 100zl za cięcie, elekteyk 150zl za gniazdko, korepetytor 150zl za godzine języka a dj 300zl za godzine na weselu to wszystko ok i "pracuje to ma bo jest fachowiec, uczyl sie to ma" a jak lekarz chce 150zl za konsultacje, godzine pracy na oddziale albo 500zl za badanie sprzętem za 150tys to jest AFERA bo ZLODZIEJE PAZERNI!1!1!@!!

Praca umyslowa jest mniej warta czy o co chodzi?

#pytanie #polska #medycyna #lekarz #szpital
  • 150
Dobrym pomysłem byłby cennik bardziej adekwatny do wkładu pracy.


@psiversum: to nie zawsze się sprawdzi. Znam świetnego chirurga, który raz na tydzień (albo może i raz na 2 tygodnie) przyjmuje prywatnie. A że jest świetny, to zapisuje się do niego mnóstwo osób, które nie powinny w ogóle do niego trafić. Bo słyszeli że jest najlepszy, bo komuś tam pomógł a był w beznadziejnej sytuacji. I nie przetłumaczysz, że chirurg nie zajmie
elekteyk 150zl za gniazdko, korepetytor 150zl za godzine j


@gracilis: Panie, gdyby mi tyle za 1 gniazdko płacili a mojej żonie za godzinę korepetycji to byśmy chyba kolejne mieszkanie na wynajem za gotówkę kupowali.
@gracilis: Może dlatego że czekam 8 miesięcy na 6 minutową wizytę z której wynika kwitek i skierowanie na kolejne zdjęcie\badanie\test lub pozwolenie na zakup pastylki która pani w aptece mogłaby mi przepisać lub opisać dawkowanie.

#!$%@?ć tych urzędników z białych fartuchach.
Ja nie widzę sensu dyskusji w tym wątku, bo przypomina to polityczną kłótnię zwaśnionych stron. Jaki sens ma dyskusja, skoro cudza opinia staje się powodem do ataku, zamiast rzetelnej dyskusji? Czy na prawdę tak trudno przyjąć krytykę lub zaakceptować, że ktoś może się z Wami nie zgadzać? I skąd w ogóle się bierze to całe dopowiadanie sobie, co ktoś chciał napisać, mimo że ani tego nie zrobił, ani nic nie wskazuje, że
@ddiazepam: Wiem. Ale po to dostaje się płytę z obrazem, żeby można było jej użyć. Lekarze popełniają błędy, dotyczy to też radiologa. Jakoś nie wyobrażam sobie przeprowadzania diagnozy, bazując jedynie na opisie sporządzonym przez kogoś innego. Chyba że leczę jedynie dobrym słowem i ibuprofenem.
To też pokazuje podejście lekarza. Co innego jak bierze obraz, analizuje go, tłumaczy niejasności i planuje leczenie. A co innego gdy patrzy na opis, przepisuje fragmenty do
elekteyk 150zl za gniazdko


@gracilis: To jest akurat zajebista metoda wyceny. Rysujesz tylko gościowi którędy ma poprowadzić obwody, w miejscu gdzie chcesz mieć gniazdka lekka fala, żeby był zapas, potem tylko sam robisz puchy i montujesz punkty i elektryka zrobiona za pół darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ddiazepam: No ok, to jest w pewien sposób kolejny problem. Masz uraz, robisz rtg/mri, dostajesz opis i idziesz do ortopedy. On stwierdza potrzebę operacji bazując tylko na opisie. A to oznacza, że otwierając Cię tak naprawdę nie wie czego się spodziewać i jak wyglada rzeczywista sytuacja.

Tym bardziej doceniam fachowość lekarza, który sam analizuje obraz. Mam wtedy świadomość, że albo bardziej mu się chce, albo jest po prostu lepszym fachowcem. W
jak lekarz chce 150zl za konsultacje


@gracilis: bo bierze tyle za 5 min osłuchania i zapisanie ibupromu. Ostatnio nawet mi w gardło nie zajrzał przy bólu gardła

@Cyk_dwujeczka: wiadomo... powinien zapisać coś czego nie potrzebujesz żebyś nie czuł się że nic zrobione nie zostało ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzieś kiedyś czytałem że wielu lekarzy zapisuje cokolwiek co nie zaszkodzi nawet jak nic ci nie jest bo
@tegie: to wyglada jak typowe "panie, kto panu tak spierdili?"
Niestety ale domyslam sie co teraz tobie planują robic i wątpię zebys mogl tak aktywnie uprawiac sporty co wczesniej. W ortopedii mlodzi aktywni ludzie są problemem bo wszystkie zabiegi sa ostatecznoscią i nigdy nie przywracają pelnej sprawnosci. Tez bym to samo zaproponowal bo koniec koncow mieli racje i zajechales stawy.