Wpis z mikrobloga

Jak to jest że jak fryzer bierze 100zl za cięcie, elekteyk 150zl za gniazdko, korepetytor 150zl za godzine języka a dj 300zl za godzine na weselu to wszystko ok i "pracuje to ma bo jest fachowiec, uczyl sie to ma" a jak lekarz chce 150zl za konsultacje, godzine pracy na oddziale albo 500zl za badanie sprzętem za 150tys to jest AFERA bo ZLODZIEJE PAZERNI!1!1!@!!

Praca umyslowa jest mniej warta czy o co chodzi?

#pytanie #polska #medycyna #lekarz #szpital
  • 150
@gracilis: jeżeli mowa o 150-300 za wizytę u lekarza to powodem niezadowolenia może być to, że tyle kosztuje każda wizyta, niezależnie od tego, co lekarz zrobi. Elektryk, czy fryzjer pracę zakończy za 150, lekarz niekoniecznie. Lekarz, może także za 150 zeta powiedzieć, że masz iść do innego lekarza, zupełnie innej specjalizacji. Dobrym pomysłem byłby cennik bardziej adekwatny do wkładu pracy.

To trochę tak, jakby fryzjer wziął 150, grzebieniem uczesał klienta i
@gracilis: Widzisz, z lekarzami jet trochę inna sprawa. Nie neguję tego że muszą się wiele lat uczyć by taki tytuł otrzymać, na dokładkę muszą się dalej uczyć, uczestniczyć w szkoleniach, sympozjach itd by status lekarza na poziomi utrzymać. I teraz jesli idę do lekarza prywatnie, w jego gabinecie połozonym poza placówka służby zdrowia i on mi wykonuje badanie na sprzecie który kupił za swoje cięzko odłożone pieniądze to jestem w stanie
Jak to jest że jak fryzer bierze 100zl za cięcie, elekteyk 150zl za gniazdko, korepetytor 150zl za godzine języka a dj 300zl za godzine na weselu to wszystko ok i "pracuje to ma bo jest fachowiec, uczyl sie to ma" a jak lekarz chce 150zl za konsultacje, godzine pracy na oddziale albo 500zl za badanie sprzętem za 150tys to jest AFERA bo ZLODZIEJE PAZERNI!1!1!@!!


@gracilis:
- w życiu nie widziałem fryzjera
to po co chodzicie skoro nic wam nie jest? Xd


@gracilis: osoba o której mowa chodzi o kuli i nie może postawić jednego kroku bez niej.
Byliśmy u jednego ortopedy, to jedyne co zrobił to skierował na prześwietlenie (oczywiście płatne), a na końcu dosłownie 10 minutowej wizyty się dowiedzieliśmy, że on nie operuje dorosłych tylko dzieci i musimy iść do kogoś innego. Ale 200zł skasował.

Do drugiego poszliśmy już z prześwietleniem,
ja mam cie za darmo badac i diagnozowac


@gracilis: wiesz, lekarze bardzo długo i dużo się uczyli i dzięki temu bardzo dobrze opanowali sztukę czytania ze zrozumieniem. Po tym co napisałeś do mnie, nie dostrzegam u Ciebie żadnej umiejętności takiego czytania. Powątpiewam, więc że jesteś lekarzem, mimo, że potraktowałeś kwestię bardzo osobiście.

Ale OK, skoro zarzucasz mi coś, czego nie napisałem, podeprzyj się proszę cytatem świadczącym o tym, że wymagam, aby
jak masz lepszy pomysl i wiesz lepiej to sam operuj xd


@gracilis: no i właśnie tak zachowują się lekarze w tym kraju "#!$%@? możecie zrobić, a teraz proszę 200zł za spojrzenie na nogę i powiedzenie dzień dobry".

Tyle z twoich "badań sprzętem za 150tys". Zero współczucia i powołania. Została jedynie chciwość i j*banie na hajs ludzi, którzy nie mają innej alternatywy.
- w życiu nie widziałem fryzjera który by brał 100zł za cięcie

- elektryk dwa miesiące temu robił mi gniazdko i dwa włączniki za 50zł

- korepetytor to może też z 50zł za godzinę

- cen dj kompletnie nie znam


@Gumaa: To mało w życiu widziałeś albo masz szczęście (bądź nieszczęście) żyć w takich rejonach kraju które podobnych cen nie doświadczają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Niestety obecnie
@gracilis: Problem może też leżeć w braku widzenia efektów. Wiesz, elektryk zamontuje gniazdko to widzisz to gniazdko, a lekarz Cię przebada i pomimo tego, że znajdzie przyczynę, postawi diagnozę i skieruje na badania i leczenie to Twój stan zdrowia jest taki sam jak przed wejściem do gabinetu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mózg nie lubi odroczonej gratyfikacji i skoro nie widzi efektu teraz to dlaczego musiał tyle
- w życiu nie widziałem fryzjera który by brał 100zł za cięcie

- elektryk dwa miesiące temu robił mi gniazdko i dwa włączniki za 50zł

- korepetytor to może też z 50zł za godzinę


@Gumaa: mój fryzjer brał 80 za cięcie przy krótkich włosach, teraz 90 bo inflacja. A dobrzy korepetytorzy brali po 100 za moich czasów licealnych, czyli 10 lat temu. Więc teraz to się boję zainteresować jakie są stawki.
@gracilis: paaanie, co powiesz na weterynarza? zwierzaki czesto przyprowadzane z wieloma przewleklymi chorobami, kiedy juz przestana jesc na tydzien, przez pancie z pazurami za 100zł, włosami za 300zł, rzęsami za 300zł i torebką za 500zł. i taka paniusia wykłóca się o badanie krwi za 100zł - pani się nie zna, że pani nie wie co mu jest? te badania to naciąganie przecież, co ma krew do tego że nie je od