Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór, czy ktoś tutaj by chciał pooglądać jakieś ogrody?

Ostatnio dużo projektów skończyłam, a wśród nich jeden z największych i najbardziej premium w mojej karierze: ogród na działce 5000m2 z indywidualnie projektowanym, nowoczesnym domem (jakieś 300m2 w obrysie) i tarasem z otworem na drzewo... Sam projekt powstawał także w wyjątkowy sposób, we współpracy z biurem architektonicznym, które jednocześnie projektowało dom. Budynek, tarasy i ogród się tutaj mocno przenikają, dlatego moja praca była tutaj dość ważna i tak wcześnie mnie o nią poproszono.

W samym ogrodzie zaś mamy miejsce na ognisko z okrągłymi ławkami, łąkę kwietną, która w przyszłości stanie się miejscem na plac zabaw, ogromną fotowoltaikę i pas drzew, które osłaniają widok na nią, ogromny podjazd (bo inwestorzy zawodowo zajmują się budowlanką), kilka różnych tarasów, drewniane podesty i rabaty bylinowe... Ważną rzeczą na działce jest także rów melioracyjny (który znajduje się na północnej granicy działki), jest gęsto porośnięty krzewami i został przeze mnie wykorzystany jako tło ogrodu.

W komentarzach można zadawać pytania odnośnie pracy projektanta ogrodów, udzielam też drobnych porad odnośnie waszych własnych ogrodów, doboru roślin itp ()

Więcej można sobie obejrzeć na https://www.dariakostaniak.com/

#ogrodnictwo #ogrod #budujzwykopem #remontujzwykopem #rosliny #poznan #chwalesie
kjut_dziewczynka - Dobry wieczór, czy ktoś tutaj by chciał pooglądać jakieś ogrody?
...

źródło: comment_1656788959whhKkeDemayRgPDKWkOlWb.jpg

Pobierz
  • 86
Wspaniałe. Marzy mi sie takie stanowisko z ogniskiem, ale mam działke na terenie lesnym i chyba by to nie przeszło :(
@MMARS nie będzie ogrodnika, a ogród miałam zaprojektować z wytyczną, aby było przy nim jak najmniej pracy. Najwięcej czasu na pewno trzeba będzie poświęcić koszeniu trawy (ale tutaj akurat klientce nie zależy na idealnym trawniku, będzie go kosić rzadko traktorkiem i nie przeszkadzają jej kwitnące chwasty wśród trawy, do tego sporą część działki to niekoszone łąki), wszystkie drzewa i krzewy to rodzime gatunki (a więc niewymagajace), sama powierzchnia rabat i ilość gatunków