Wpis z mikrobloga

Witam o poranku.
Chciałbym tylko przypomnieć, że w sąsiednim kraju jest wojna, u nas największa inflacja od 24 lat, zimą prawdopodobnie czeka nas kryzys energetyczny.
Ale jest lato, słoneczko, temperatury po 35 stopni w cieniu w Polsce nikogo już nie dziwią, katastrofa klimatyczna się zbliża.
Tak więc smacznej kawusi i miłego #!$%@? w kołchozie.

#takaprawda #dziendobry #pracbaza
  • 187
no i co mam z tym zrobić? To moja wina, że sytuacja jest taka a nie inna?


@s---k: każdy może coś zrobić. W kwestii klimatu np. wybierać ekologiczniejsze środki transportu, konsumować mniej mięsa, zwracać uwagę na wybór dóbr, które wytwarzane są np. z plastiku. Naciskać na swoich lokalnych polityków. Zwracać uwagę w pracy, aby stosowano ekologiczniejsze rozwiązania.
@hphp123: jakich korzyści? Wiesz ze to doprowadzi do kryzysu żywnościowego? Już teraz jest ciężko na roli. A wiesz gdzie przyjdą ludzie, którzy nie będą mieli już co jeść i pić? A do nas, do Europy, która prawdopodobnie jeszcze będzie się nadawała do życia


@kontodlabeki wzrosną ceny działek na wsi i ludzie zaczną uprawiać dla siebie. Wiem, że nie wszystko da się samemu zrobić, ale jak nawet 20% zacznie uprawiać warzywa, owoce,
@okno2137: świat zawsze jest w chaosie - jedynie w krajach komunistycznych, gdzie wszystko jest planowane z góry, rzeczywistość może wyglądać na ułożoną. W świecie (na pozór wolnym) demokratycznym chaos ma się dobrze i jakoś przeżyjemy. Bywało gorzej.
@okno2137: mak w Europie: wszystko papierowe, słomka od szejka jest po chwili jak mokry papier
mak w USA: pic na dole

Cała to ekologia to takie pi*rdolenie że głowa mała. Co z tego jak my mamy 100000 ustaw które mówią jak żyć by było eko gdy za woda już jest totalna wyj*bka a firmy udają że się przejmują? Hasła najczęściej głoszone jak te pro LGBT podczas pride month, hehe, jesteśmy z
źródło: comment_1656495125R01p9TMjbiMiTAy3K15Kv8.jpg
Dwa dni na polnocy Polski bylo powyzej 30. Teraz jest 21 i wiecej nie bedzie. Taka ma byc pogoda na najblizszy tydzien. Do tego zapowiadaja deszcze i burze. Jak bylem dzieciakiem to cale lato bylo gorace i suche. Ludzie tacy jak op powinni w szalasach w lesie mieszkac skoro tak chca ratowac klimat. A ten pisze na wykopie korzystajac z pradu xD
" The common people pray for rain, healthy children, and a summer that never ends. It is no matter to them if the high lords play their game of thrones, so long as they are left in peace. They never are.[1]"
@okno2137: Wojna - > trzeba wysłać bardzo dużo uzbrojenia by się szybko zakończyła zwycięstwem Ukrainy.
Mocna Ukraina = spokój w Europie od rosji.

Słoneczko jest spoko, co do klimatu rząd nic nie robi i przesrywa pieniądze ale co Ja mogę realnie zrobić ? Raz na 4 lata zagłosować na partię możemy/libertarianie razem z 35 osobami ? Demokracja w naszym kraju to porażka.
Powinny być referenda.

No kołchoz = #!$%@? gospodarka =
@okno2137: I co z tego? To nie jest nasza wina, wina jest jedynie w ludziach którzy rządzą, lobbystach i innych chciwych ludziach, którzy niczego nie poświęcą w imię zmiany, za to Tobie będą kazali mniej żreć, mniej jeździć samochodem, mieć niższa temperature w domu i generalnie siedzieć na dupie i nic nie robić poza pracowaniem. Tymczasem oni będą sobie latać prywatnymi samolotami, jeździć drogimi samochodami i siedzieć w ciepełku i obżerać
@hekktik: Ty masz chyba więcej, a po raz kolejny zesrałeś się, bo ktoś ma nick związany z papieżem, którego ubóstwiasz. Słabe wzorce sobie wybierasz, przemyśl lepiej swoje życie zamiast tkwić w tej ciemnocie.