Wpis z mikrobloga

Cześć! Potrzebuję Waszej małej pomocy. Do tej pory trzy razy oddawałem krew pełną - pierwszy raz w sierpniu 2021 roku. Za każdym razem było to w trakcie trwania akcji terenowych, nigdy nie byłem w siedzibie rckik. Przy pierwszym oddawaniu dowiedziałem się, że książeczki nie sa już wydawane nowym osobom. Żadnych legitymacji ani nic innego również nie ma. Przez to w chwili obecnej trwam w takiej 'pustce'. Wie ktoś jak to powinno wyglądać oraz być zorganizowane? Powinienem coś takiego otrzymać? Jeśli tak to gdzie i od kogo? Od razu dodam że punktu stacjonarnego mi bardzo nie po drodze
#barylkakrwi #krwiodawstwo
  • 4
@Ambiwalentny_: wygląda tak jak napisałeś - nie ma książeczki w której zbierasz pieczątki bo wszystkie dane mają w systemie komputerowym (przy czym każdy RCKiK ma swój system i obecnie nie wymieniają się danymi)
w czasie akcji terenowej powinni móc powiedzieć ile krwi już oddałeś (ale będą marudzić bo to zajmie im trochę czasu)
@Ambiwalentny_: To prawda, że nie wydają już papierowych książeczek, ale wszystkie Twoje donacje są zapisane w systemie.
W jakim mieście oddawałeś? Część RCKiK'ów ma swoje aplikacje, gdzie można sprawdzić oddania.

Ogólnie czekamy od lat na ogólnopolski system e-krew xD
Od razu dodam że punktu stacjonarnego mi bardzo nie po drodze


@Ambiwalentny_: no to trudno cokolwiek innego Ci zaproponować. Ilość oddanej krwi masz w systemie informatycznym, więc będzie Ci się składać niezależnie od tego czy masz legitkę czy nie.