Wpis z mikrobloga

są po to żeby studenci nie tracili kontaktu z rzeczywistością. Humanistom nie wydawało się że tylko rozkminiki i na chłopski rozum, a ścisłowcom żeby nie zamykali się w świecie liczb albo komputerów, nawet śmiało się na niektórych uczelniach że filozofia dla informatyków jest po to żeby ich uczłowieczyć. Tworzy dysonans. Bierz się za naukę ( ͡º ͜ʖ͡º)


@sledz: #!$%@? jak Czarnek już. Po jaki #!$%@? mu
  • Odpowiedz
  • 1
@liczy_no_ze_niby_nie jak na mnie to na uniwerek idą ludzie którzy chcą się uczyć i są ciekawi świata. Filozofia w rozbudzaniu tej ciekawości i do tego pomagająca w krytycznym myśleniu właśnie po to żeby taki czarnek nie manipulował. Dlaczego nie ma w szkole filozofii? Bo nagle okazało by się że Kościółek ma konkurencję i właśnie Czarnkowi trudni by już było indoktrynować w polskich szkołach.

Uczelnie są jakie są, ale albo narzekaj albo dołóż
  • Odpowiedz
  • 0
@liczy_no_ze_niby_nie nie my, bo nie jestem.
Ale to trochę jak z studentami psychologii, oni by chcieli tylko sobie rozmawiać i "zmieniać" ludzi woec po co biologia, po co statystyka, po co logika, no może elementy.

I ten argument ostatnio właśnie prowadzi do tego że jest kupa, bo się ludziom uczyć nie chce, na studia idą bo mama kazała.
  • Odpowiedz
@sledz: ale statystyka, biologia może realnie pomóc w zmienianiu ludzkiego umysłu.
Filozofia świętego Tomasza z Akwinu, moim zdaniem niekoniecznie. Chętnie się dowiem dlaczego jest inaczej
  • Odpowiedz
  • 1
@RedveKoronny no właśnie ja to wiem, ale podjeści że mi to nie potrzebne jest IMO ignorancją.

Co do Tomasza z Akwinu, no widzisz #!$%@? chłop strasznie, a jego filozofia teraz tak naprawdę dominuje, ale to ze człowiek rozumie skąd pewne myśli się wywodzą jest w stanie się im jakoś przeciwstawić i tyle.
  • Odpowiedz
nie, ale mam jeden główny skrypt, który zawiera wyrażenia które się pojawiają TYLKO w tym skrypcie, a sam skrypt jest z KUL-u XD


@RedveKoronny no to strzeliłem w dziesiątkie

@sledz nadal uwazam ze #!$%@? taki gowien a juz w ogole o jakims 'swietym' to jest #!$%@? do reszty i robi się nam tutaj średniowiecze. Nie ważne co on miał do powiedzenia w średniowieczu. Powinno sie równać w góre a nie w dół
  • Odpowiedz
  • 1
@liczy_no_ze_niby_nie ale bez wiedzy o tym co #!$%@? jak chcesz się odnieść i zbic racjonalnie argumenty, albo wskazać luki w myśleniu.
Właśnie o to mi chodzi, nikt się nie interesuje i średniowiecze pod tym względem nadal mamy, bo przywołany pan Czarnek, Kościół i cała reszta buduję na podstawie jego gadania, programy szkolne, prawa stanowione. Cyrk.
  • Odpowiedz
ale bez wiedzy o tym co #!$%@? jak chcesz się odnieść i zbic racjonalnie argumenty, albo wskazać luki w myśleniu.


@sledz: ale co ja mam zbijac i jakie luki wskazywac? w czym? Przeciez ten rząd nie zatrudnia specjalistów bo nie mówią tak jak oni chcą...

Ja mowie tutaj o przyszlosci OPa i ze uwalanie matematyka za Tomasza z Akwinu to jest jakas kpina na resorach. Jak opowiem kolegom po Uniwerkach teczhnicznych
  • Odpowiedz