Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wkurzają mnie koleżanki z mojej pracy. Wszystkie dzieciate, w tym wiecznie cierpiące samotne matki. Mamy zmiany 12-godzinne. Nierzadko zdarza mi się pracować po 24 h, bo matka ma chore dziecko. Ja oprócz pracy studiuję weekendowo i też mam obowiązki. One tego nie ogarniają. Nerwy mi puściły, gdy dzisiaj znowu jedna z nich chciała natychmiastowe wolne od pracy i jako zastępstwo wskazała oczywiście mnie, bo przecież "panna nie ma obowiązków". Nerwy mi puściły i powiedziałam jej, że powinna współdzielić opiekę nad dzieckiem z mężem. Ja też mam swoje obowiązki i nikt nie daje mi wolnego na żądanie, bo jestem "bezdzietną panienką", a ona jeśli nie potrafi połączyć pracy z obowiązkami domowymi to jej problem i mogła rozkładać książki zamiast nogi. Oburzyła się. Szczerze nie żałuję, że w końcu to z siebie wyrzuciłam. Nigdy więcej pracy z mamuśkami.
#pracbaza #zalesie #p0lka #madka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b97cc83a564ad2e0d1cf15
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 71
@orgazm takie działanie jest nielegalne. Pracodawca dysponuje połową urlopu pracownika ale nie na zasadzie widzimisię tylko pod warunkiem że przestój zaplanowany jest dla całej firmy i to z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem.
@AnonimoweMirkoWyznania: wait, coś jest nie tak. Pamiętaj że tygodniowo nie możesz pracować dłużej niż 48h inaczej jest to naruszenie kodeksu pracy. Tak samo nie powinnaś pracować dłużej niż 13 godzin pod rząd. Musisz mieć 11 godzin odpoczynku przed rozpoczęciem pracy. Pracodawca ma prawo zarządzać nadgodzin ale nie może tego zrobić poza limit. To nie wina współpracowników tylko pracodawcy który Cię wykorzystuje i Ciebie bo dajesz się wykorzystywać. Trzeba umieć powiedzieć nie
samotne matki. Mamy zmiany 12-godzinne


@AnonimoweMirkoWyznania: a kto im dał prawo do opieki nad dzieckiem i kto się tym dzieckiem zajmuje, jak one są na tych 12-godzinnych zmianach? tu chyba gorsza akcja, niż zostawić dziecko w rozgrzanym aucie albo zapomnieć odebrać z przedszkola, gdy się go nie odstawiło

serio, tu powinna działać opieka społeczna, ale to taka sama patola, jak na górze, co rozdają raz 500 zł, później 700 zł i
@Scyntylator

Powiedz proszę jak ty to robisz, tzn jak dajesz radę psychicznie to ogarnąć bo mi ciężko sobie to wyobrazić :)


A co w tym trudnego? Sam tak studiowałem. Obecnie dziewczyna u mnie w pracy robi 240 godzin (miniratka ją dociska) w miesiącu i jeszcze zaocznie studiuje.
@kiszczak: może ciężko mi ogarnąć bo ja znam tylko ludzi z polibudy i z medyka a tam nie ma zaocznych. Nie da się ścisłych ogarnąć godzinowo w 2 dni, a co dopiero walić po 12h i jeszcze pisać sprawozdania. Albo się człowiek zajedzie albo jest cyborgiem.