Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemanko, orientacyjnie chciałbym zadać kilka pytań o #licowki bez szlifowania. Wiadomo, że to kwestia indywidualna i ewentualne szczegóły będę konsultował 1 na 1 ale dla mnie to kwestia na najwcześniej za 1-2 lata i chciałbym wiedzieć na co się ewentualnie przygotowywać:
1. Mam plomby na górnych jedynkach, podejrzewam, że to wyklucza zastosowanie tych ultracienkich na tych zębach?
2. Jaki jest najlepszy możliwy materiał i ile średnio kosztuje jedna sztuka z niego w Polsce? Jeśli ktoś zna ceny za granicą to też jestem ciekawy
3. Trening sportów walki mając zamontowany taki wynalazek odpada czy mouthguard + kask z dodatkową ochroną twarzy i można próbować?
#stomatologia #dentysta
  • 7
@SkrytyZolw: dzięki za odpowiedź, co do punktu 2. to chyba coś źle określiłem - chodziło o ten podział na kompozytowe/ceramiczne/porcelanowe/pełnoceramiczne. To chyba sobie mogę wybrać?
Jeśli tak to które z nich są najtrwalsze i które mają najbardziej jasny, śnieżnobiały kolor? Zależeć mi będzie na maksymalnej bieli, nie na naturalnym wyglądzie.
@klamkaodokna: ceramiczne = porcelanowe. Licówki zawsze są pełnoceramiczne, to korony mogą mieć podbudowę metalową. Kolor będzie taki jaki będziesz chciał, obojętne czy wybierzesz kompozyt czy ceramikę.
Najtrwalsze będą licówki ceramiczne, ale nie jest to opcja dla osób ze zdrowymi zębami, bez wypełnień, bo wymaga szlifowania. Z tego powodu lepiej jest wybierać kompozyt, te nowoczesne odpowiednio pielęgnowane też mają dobrą trwałość.