Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
I co programisci? Konczy sie Wasze eldorado. Teraz najpierw na zmywak i produkcje jak kazdy prawdziwy Polak, a dopiero potem opierdzielanie sie i klepanie kodu za biurkiem z klimatyzacja i monsterkiem w ręce. W koncu nauczycie sie prawdziwej pracy.

#linkedin #programista15k #it #pracbaza #hr #programowanie #heheszki
Pobierz
źródło: comment_1656142984tmdVaqAuETmLSmhxp6FulO.jpg
  • 38
@sprynek Moja pierwsza praca to była praca w polu u babci. Potem produkcja w fabryce w przerwie wakacyjnej po maturze. Ja tam się pracy fizycznej nigdy nie bałem xD.
@sprynek: Kurde coś w tym jest ^^ Moje pierwsze 3 wakacyjne prace to była ciężka robota fizyczna. Później na początku studiów pół roku dorabiałem w januszexie. Po tym czasie stwierdziłem, że „ni uja” tak się nie da żyć. Zwolniłem się z januszexa i zacząłem klepać kod na swojej jdg.
@lethaldysfolid: Ja pierwszy miesiąc po szkole przepracowałem na produkcji, potem dorabiałem pare miechów na budowie, ale tak się nie da żyć. Predyspozycje miałem, lubiłem kod więc się przemogłem i od kilku lat już kodze

Zabrzmi jak gówno do minusowania ale nie rozumiem jak można pracować na produkcji ;d
@sprynek:

Pracowałem jak robak na magazynach w Holandii, żeby móc uzyskać tytuł mgr na PWR, zrobić prawo jazdy i zacząć pracować w branży, a i tak, #!$%@?, brakuje mi wiedzy o funkcjonowaniu współczesnego świata.

Odpalam polski yt, słyszę o Tik Toku, odpalam polską TV z "Trudnymi sprawami", czytam o Tinderze i zachowaniach Polek i ni #!$%@?, do ciężkiej #!$%@?, nie rozumiem funkcjonowania tego świata.

Może pan Wojtek mógłby mnie tego nauczyć.
@sprynek: Nie trzeba pracować w danej branży, aby rozumieć procesy w niej zachodzące. Poza tym dev nie jest od wszystkiego. Firmy już całkiem niektóre powaliło i myślą, ze zatrudnia jednego frajera, co najlepiej sam zaprojektuje, zrobi harmonogram, z klientem pogada i wywróży z fusów czego ten chce, zakoduje, przetestuje, wdroży i jeszcze cud, ze na koniec nie musi podliczyć wszystkiego i przedstawić do zarządu, ale pewnie i to zaraz ktoś wymyśli,
@sprynek: trzeba by sprawdzić, czy pan Wojciech czasem "przypadkiem" nie pracuje dla jakiejś firmy sprzedającej np bootcampy prgramowania 2 tygodnie za 15k dla absolwentów filologii czy innej europeistyki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

To brzmi jak taka reklama (bootcamperzy są lepsi bo robili na magazynie!!!one11)
Pozycja Tech Leada stała sie mocno popularna w ostatnich czasach, gdzie osobom z backgroundem technicznym wciska się zarządzanie ludźmi


@rottenkitten321: to chyba w przypadku, gdzie razem z tech leadem dostało się też team leada. Bywałem tech leadem i moje obowiązki były raczej związane z wyborem technologii, wymyślenia i zakodzenia nowych rozwiązań w podstawowym stopniu, a potem przekazanie tego młodszym developerem i ew. nadzorowanie ich pracy, ale w kontekście kodu. Nie zarządzałem
@rzuf22: Przykładowa oferta: https://justjoin.it/offers/cabify-engineering-manager wymagają znajomosci technologii, ale też bycia managerem: „Conduct regular check-ins and 1-1s with team members”, „Hands-on people management and/or technical leadership experience
Extensive professional experience in software development, working on robust, complex systems that serve a high volume of users”.

Robi się to coraz bardziej popularne, że seniorom wciska się obowiązki line managerów. Za to powoli odchodzi się od Scrum Masterow.
@rottenkitten321: nie no tak, o samym zjawisku mi wiadomo. Tyle, że oferta dotyczy Engineering Manger, a nie tech lead. No cóż, zobaczymy jak to wyewoluje. Pobranie pracuje bez managerskiego nadzoru i nie ma żadnych problemów. Tylko klient, taski, ja i hindusi od contentu