Wpis z mikrobloga

W moim otoczeniu zapadła pierwsza decyzja o sprzedaży mieszkania na kredyt bo miniratka boli. Szeregówka pod miastem, ratka z 2k z hakiem na 5k, druga ratka na wykończenie, dwa bombelki i budżet domowy przestał się spinać a jak przyjdzie jesień i trzeba będzie to ogrzać ekologicznym gazem to będzie bieda.
Ale żeby nie było tak kolorowo to cena w ogłoszeniu mocno oderwana od rzeczywistości, chcą spłacić dwa kredyty i jeszcze na tym zarobić aby starczyło na remont mieszkania po dziadkach.
Będę informował jak sytuacja się toczy, czy są zainteresowani zakupem i ile za ile % mniej się sprzeda.

#nieruchomosci
  • 108
@viollu: normalny bliźniak a nie dom z dwoma mieszkaniami to osobne domy sklejone ścianami, ale tak że każdy ma swoją ścianę nośną. W blokach nie dzielą ciebie od sąsiadów dwie ściany nośne z dylatacją, nie ma co porównywać. Dodatkowo masz sąsiada, jednego sąsiada a nie 4, po jednym z każdej strony oraz sąsiadów sąsiadów których słychać w wentylacji z paru pięter. W odróżnieniu od domku jednorodzinnego bliźniaki są tańsze w budowie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Lonesome_road: tylko że segmenty się raczej nie budują w dobrych lokalizacjach, zostają chyba tylko osiedla z lat 80/90/00
Patrząc na Poznań: poza Murawą 2, która i tak jest dwulokalową patologią, gdzie na dach segmentu wciskają osobne mieszkanie na poddaszu nie ma żadnej nowej inwestycji z szeregowcami blisko miasta. Po co, jak działka jest tak droga że trzeba z niej wycisnąć jak najwięcej PUMu.
A stare segmenty potrafią być ciekawe, bo ja
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@yorar: @VincentAdultman: w mojej podwarszawskiej sypialni jest przewaga segmentów pod 200m2, dobry dojazd do centrum stolicy, stoją i proszą się żeby brać ¯\_(ツ)_/¯

Wiadomo, są "zady i walety", ale jak ktoś chce mieszkać w dobrej lokalizacji, mieć duży metraż + garaż + ogródek i nie jest milionerem, to szeregówka lub bliźniak jest JEDYNĄ opcją.
Segment i bliźniak masz sąsiadów za ścianą jak w mieszkaniu. Jak sąsiad coś będzie wiercił, to na 100% procent będzie słychać. W mieszkaniu nie musisz zajmować się ogrodem, a w bliźniaku/segmencie mimo wszystko zawsze jest kawałek działki. Dodatkowo nowe segmenty powstają na głębokim wygwizdowie, gdzie brak dojazdu komunikacją miejską lub jest 1 autobus/pociąg na godzinę.

Ogólnie, albo działka z domem, gdzie do sąsiadów z każdej strony jest co najmniej kilka metrów, albo
w mojej podwarszawskiej sypialni jest przewaga segmentów pod 200m2, dobry dojazd do centrum stolicy, stoją i proszą się żeby brać


@Lonesome_road: a tak z ciekawości, jaka to sypialnia?

Raz byłem w Lesznowoli która potem była na wykopie i się z niej śmiali, ale tam był raczej słaby dojazd
Innym razem w Słominie - samochodem chyba dobry dojazd, ale daleko do jakiegokolwiek sklepu, czy autobusu

W obu przypadkach przerażała mnie pustka, zero
@witam12: Trochę dziwne podejście, bo jak komuś zależy na sprzedaży to puszcza taniej, żeby się pozbyć kłopotu, z drugiej strony jak ktoś wystawił cenę na górce, to chyba nie jest tak źle z finansami i jeszcze trochę pociągną na wysokiej ratce. Moim zdaniem dobra decyzja, za bardzo ludzie podążają za wyższym statusem żeby przed kolegami i sąsiadami było się czym pochwalić, a potem jest kłopot.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Harry19911: Lesznowola to zadupie a nie obwarzanek, nie rozumiem jak nieironicznie można mieszkać w takich krzakach xD

Podwarszawskie sypialnie z rigczem to moje Ząbki, jakieś Opacze, Ożarowy, generalnie to co bezpośrednio przylega do stolicy i jest tam cywilizacja: miejscowość istnieje od dłuższego czasu, jest pełna infrastruktura, do Warszawy jeździsz właściwie tylko do pracy, ewentualnie po zakupy/rozrywki i przede wszystkim da się wygodnie dojechać tam zbiorkomem. Jakieś wiochy gdzie 20 lat temu