Wpis z mikrobloga

Odpadł mi zacisk hamulca (chyba) w drodze powrotnej z wakacji, parę kilometrów po przejechaniu Polski, w drodze na stację benzynową na krajówce. Zwisa sobie swobodnie przy kole. Hamulce robione przed wyjazdem, ale sprawdzone przez kilkaset kilometrów i dotarte. Ten wybój był przy niskiej prędkości, na ograniczeniu chyba do 40, a je respektowałem, strzelam że jednak powinno się wszystko trzymać. Czekam na lawetę, życzcie szczęścia Mirki i gdybyście mieli jakieś porady jak to rozegrać z ubezpieczycielem to byłyby mile widziane. W sumie to się cieszę, że przy małych prędkościach to wszystko, parę godzin wcześniej prułem po Autobahnie. Moje pierwsze 5 tysięcy kilometrów zagranico i całe szczęście dopadło mnie w ojczyźnie. #motoryzacja #zalesie

PS hamulce robione, bo było już mało klocka i tarcze zjechane, wolałem mieć przed wyjazdem, szarpnąłem się nawet na Ate xD
  • 13
@v-tec: ja po Autobahnie 2 godziny wcześniej zasuwałem miejscami 160kmph moimi 136 kucami, to mega szczęście że trafiło się w zabudowanym pod stacją benzynową. Wyciekł płyn hamulcowy i ledwo hamowało i to tylko przy depnięciu w podłogę. Mam nadzieję, że dostanę jakąś ekspertyzę po fakcie, na pewno warsztat musi jakoś za to odpowiedzieć.
@powerfulally: za mocno dociągnięta śruba i przegrzanie jej w trakcie jazdy, albo za słabo i połamanie. Gdzieś ty auto oddawał, nawet mietek za flaszkę lepiej by to złożył.
@Haddi: jechałem Autobahnem w zasadzie bez przerwy ok. 6-7h, nie było hamowania awaryjnego, ale wiadomo jak jest na autostradzie, trzeba często przyhamować. Może się faktycznie przegrzała śruba. Jak dostanę jakąś opinię, że to montaż to zawołam i podam nazwę serwisu albo zrobię znalezisko, bardziej ogólnie to Warszawa Praga-Południe, także jeśli nie oddajesz w tym rejonie auta to możesz spać spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Śruby chyba odpadły
@ScaRRyMaN: Oszukać Przeznaczenie. Powiem ze nie mogło się to jednak trafić w lepszym momencie, w Polsce, w płaskim terenie, bez ruchu i pieszych. A byłem w Bretanii gdzie spadki powyżej 5% to norma i miasteczka są na górkach.