Wpis z mikrobloga

Cześć, jest tutaj ktoś kto studiuje albo już skończył na wydziale elektrycznym kierunek informatyka? Chciałbym się dowiedzieć czy informatyka na tym wydziale to tylko infa w elektronice, czy jednak jest więcej ogólnej infy. Czy jeśli interesuję mnie informatyka ale bardziej od strony desktopowej, to jest sens zapisywać się na ten wydział? Z informatyki w systemach i układach elektronicznych na pewno chciałbym czegoś się nauczyć, ale wydaje mi się, że nie jest to coś co chce robić w przyszłości. Ciekawi mnie jaki procent nauki tutaj to np. języki programowania, bazy danych, systemy operacyjne, itp. Będe wdzięczny za wszelkie informacje i opinie :)
#polsl #informatyka #studia #studbaza
  • 4
@Zigor36: hmm to zależy ja tam skończyłem inż. Teraz się coś pozmieniało, więc moje dane są pewnie nieaktualne. Wygląda to tak, że jest sporo przedmiotów z elektroniki, ale z infy mało też nie było. Dla mnie przedmioty z elektroniki były więcej warte niż np. zajęcia z socjologii. Z reguły na początku przeważały przedmioty z elektroniki, ale później więcej było informatycznyc, tak od 4 semestru. Za moich czasów większość przedmiotów z infy
@Zigor36: Znajomość podstaw elektroniki w połączeniu z informatyką da Ci więcej możliwości niż jesteś w stanie sobie w tej chwili wyobrazić. Zrozumienie tego przyjdzie z czasem. Trudno, żeby ktoś z mirków wiedział czym w przyszłosci będziesz się zajmował... Osobiście zawsze żałowałem,że pod koniec lat 90tych szedłem na uniwerek w gdańsku. Na polibudę czy elektronikę byłem za głupi. Jednak zawsze chciałem realizować ambitniejsze autorskie projekty i akurat musiałem sporo nadrobić z elektroniki.