Wpis z mikrobloga

@HughGrandZiemiOdzyskanych: Też oddaje krew, staram się robić to regularnie. Żeby mieć odznakę III Stopnia trzeba oddać 6l, odznakę II Stopnia dostaję się po 12l, jak w 16 msc oddałeś 6 litrów krwi? Jeśli można oddawać co 2 msc w przypadku mężczyzn, czyli oddałeś 8 razy x 450 ml = 3,6l. Pytam z ciekawości, może szybciej uda mi się osiągnąć II Stopnia odznakę, bo mam już ponad 10 litrów :)
licznik można podbić oddając płytki lub osocze z płytkami - donacje mają lepszy przelicznik i można oddawać częściej


@KrwawyBot: Co jest IMHO oszukaństwem i byciem nie fair w stosunku do osób full blood only.

Moim zdaniem powinny być inne odznaki dla tych co idą na skróty oddając trochę wody z krwi co dwa tygodnie, a inne dla faktycznych KRWIODAWCÓW, którzy oddają krew co dwa miesiące.
Co jest IMHO oszukaństwem i byciem nie fair w stosunku do osób full blood only.


@wojtoon: aż mi się przypomniała dyskusja z pewnego forum: https://i.wpimg.pl/417x0/d.wpimg.pl/413418751-948946649/porod.jpg

a tak na serio, to spróbuj oddawać osocze co dwa tygodnie, takiej częstotliwości nie da się utrzymać na dłuższą metę, płytki są wyceniane lepiej bo nie każdy dawca może je oddawać no i taka donacja jest bardziej męcząca (np w Białymstoku donacja płytek to 95 minut