Wpis z mikrobloga

Sprawa Rybusa już została wykorzystana do propagandy w r0syjskich mediach -> https://twitter.com/KuczynskiG/status/1535993135372849154

Przypomnijmy - Rybus podpisał niedawno kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Jego agent - Mariusz Piekarski - wczoraj udzielił wywiadu, gdzie bronił tej decyzji swojego klienta. Piekarski poniekąd wprost powiedział, że w Rosji Rybus czuje się bezpieczniej, a w Polsce tymczasem morduje się prezydentów miast i ludzie są "jacyś tacy nakręceni w tych czasach".

I dokładniej taki idzie teraz przekaz w r0sji - "u nas bezpiecznie, a tam dzicz".

PS. Mam nadzieję, że ta miernota już nigdy nie wróci do Polski.

#ukraina #pilkanozna
  • 8
@waro: Mimo wszystko mam mieszane uczucia - ma żonę Rosjankę oraz dzieci, jeżeli ona nie chciała lub nie mogła wyjechać, to miał dwie opcje: wierność ideałom i możliwy rozpad rodziny albo zdrada ideałów i życie w Rosji.
@wjtk123: Naprawdę wszystko byłoby spoko gdyby nie odwalili tej żenady z rzekomym poczuciem zagrożenia (choć nie wiem czy to wina Rybusa czy też Piekarskiego). Wystarczyło powiedzieć coś w stylu "moja rodzina dobrze czuje się w rosji i chcę zaoszczędzić im niedogodności związanych z przenosinami do innego kraju więc zdecydowałem się dla nich zostać" i zamknęło by to temat, a tak rozpętali gównoburzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@czlapka: Jako ojciec dzieci a w dodatku Polak to bym sobie w lustro nie umiał spojrzeć po tym jak moje dzieci uczyły by się kacapskiej wersji historii gdzie uczyły by się że bohaterska krasna armia to 17 września to Polaków wyzwalała a na Syberię woziła na saksy
@wjtk123 tak a w przypadku transferu np.: do przysłowiowego WHU, Bresci, Malagi, Augsburga czy jakieś drużyny w USA to żonka zostaje w Rosji? Wiesz, że przeszedł z Lokomotiwu do Spartaka. To jakby z Cracovii do Wisły. Typowe zero dla którego liczy się tylko fejm i kasa. Jego menadżer Piekarski to kolejny debil. Pasują do siebie idealnie.