Wpis z mikrobloga

Nieziemsko ryję z kredyciarzy biorących kredyt pod kurek w czasie niskich stóp procentowych. Czy naprawdę myśleli, że zerowe stopy będą trwać wiecznie? Czy wiedzą czym jest WIBOR? Nie jest to tak trudny mechanizm do pojęcia, do zrozumienia tego mechanizmu naliczania rat jest wiedza matematyczna z zakresu liceum, nic więcej. Znajdujecie wzór na ratę stałą i malejącą, podstawiacie dane i obliczacie i tyle, można to zrobić w excelu w kilka minut. Na poniższym przykładzie projekt, który zajął mi 10 minut.
#kredythipoteczny #kredyt #bekazkredyciarzy #heheszki
P.....r - Nieziemsko ryję z kredyciarzy biorących kredyt pod kurek w czasie niskich s...

źródło: comment_1655034409fJ6jaxvTtniAkAKGLLN2jj.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
można to zrobić w excelu w kilka minut. Na poniższym przykładzie projekt, który zajął mi 10 minut.


@Piwniczny_haker: Ale po co taki przerost formy nad trescia?

Wystarczy wiedza podstawowa:
Skoro rata zalezy od stop procentowych (nawet eliminujemy te magiczne pojecie wiboru) to wszystko jasne.

Stopy z 0,1 moga tylko wzrosnac (ujemne stopy to ewenement ktory nie utrzymuje sie dlugo). Wiec rata raczej nie spadnie (a jak spadnie to na moment). Za
  • Odpowiedz
@gorzki99: to prawda. Logicznym ciągiem zdarzeń jest wzrost wysokości rat po takim okresie. Lecz jeśli chodzi o konkretne liczby, to niestety większość ludzi nie potrafi wyliczyć wysokości rat po podwyzszeniu stopy, co jak doskonale widać wcale trudne nie jest. Wpis miał charakter edukacyjny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Lecz jeśli chodzi o konkretne liczby, to niestety większość ludzi nie potrafi wyliczyć wysokości rat po podwyzszeniu stopy, co jak doskonale widać wcale trudne nie jest. Wpis miał charakter edukacyjny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Piwniczny_haker: Rowniez prawda :). Tylko ze nie do konca jest to sedno problemu.

Z tego co mi sie wydaje banki teraz maja narzucone ze musza wprost podawac o ile wzrosnie rata przy zmianie
  • Odpowiedz
@pastibox: i to jest najśmieszniejsze, dane są ogólnodostępne w necie. Nie trzeba nic wyliczać. Wystarczy poświęcić dwie minuty na przesunięcie suwaka i tyle. xD Chociaż nie ukrywam, że samodzielne wyliczenie i weryfikacja wyniku sprawia mi więcej frajdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gorzki99 Przy dawaniu jakiegokolwiek kredytu nawet ze stałym oprocentowaniem dają do podpisania symulacje że akceptuje się możliwe raty dla poziomu wibor 2%, 4.5% i 10%. Tutaj umiejętność czytania wystarczy.
  • Odpowiedz