Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirko z #dzieci, pomóż..

Syn niedawno skończył rok, żywe, złote dziecko, ale w nocy.. JAJEBEEE! Od roku pobudki co 40 minut, max godzinę. Jak mu się raz w miesiącu zdarzy przespać kilka godzin, to święto i sprawdzamy czy oddycha. Myśleliśmy, że z czasem będzie lepiej, ale tu raczej gorzej się robi. Narzeczona teraz zaczyna nową pracę, szkoli się, a młody na pełnej każdej nocy. Nie daje się odłożyć, z cycka nawet nie pije tylko ciumka, a jak próbujesz go odłożyć to ryk. Miał ktoś podobnie? Jakieś protipy? My jedziemy na oparach, a on non stop regeneracja jak jakiś cholerny Wolverine..
  • 17
@gdziejesteisyo: u nas się poprawiło spanko po dostawieniu lozeczka ze ściągniętym bokiem do lozka - niby spała u siebie, niby u nas. Nie budziły jej ruchy materaca jak się stary przewracał na drugi bok. Plus przejscie na butle (o ile się da) w nocy i to z włączona samoobsługa - my tylko zerkalismy czy sie nie ksztusi. Chociaż najlepsze spanko to jest dopiero teraz, lvl 2,5, odbutelkowana i odsmoczkowana. Ale każde
@gdziejesteisyo

* przebodźcowanie, TV
* zęby
* duszno/ciepło/zimno
* za dużo śpi w dzień
* brak rutyny, kasza, kąpiel, spać, najlepiej te same godziny, żeby mógł się nauczyć

a dalej to #!$%@? wie co, życie, czekać i modlić się, żeby nie jebnąć sobie w łeb XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rutyna jest trzymana ściśle codziennie, w dzień dwie drzemki po godzinie, max półtora, na TV bezwzględny ban, zębów wyszło już 8, pewnie idą cały czas, ale z nimi czy bez, kompletnie bez zmian..
@gdziejesteisyo: czy mały od urodzenia śpi z wami albo z matką? Czy "wisi" na cycu co godzinę albo dwie? Jeśli tak to wychowaliście sobie "podjadacza". Serio, pewnie mnie zbesztają ale sięgnij po książkę Tracy Hogg "zaklinaczka niemowląt" nam ona uratowała życie. Jest ona znienawidzona przez nowoczesne matki bo wyznaje teorię że dziecko od początku powinno mieć własne łóżeczko a po 1-2 miesiącach swój pokój (jeśli są takie możliwości), ma też parę
@gdziejesteisyo: przeczekać. Rozwiązaniem może okazać się cosleping i spanie w łóżku rodziców - dla mnie była to szansa na normalniejszy sen i regenerację a też zrobiło się ciężko około 1,5 roku. Cyca nie żałowałam, to naturalne że dziecko ssie piers i na piersi zasypia. Teraz już maluch odstawiony i połowę nocy przesypia we własnym pokoju. Czas, cierpliwoac i czułość dla każdego.
z cycka nawet nie pije tylko ciumka


@gdziejesteisyo: moje tak miało w okresie niemowlęcym - spijało tylko pokarm początkowy, a potem ciumkało cycka jak smoczek, bo mu się nie chciało ssać. Efekt był taki, że dziecko się nie najadało i budziło się co 15-30 minut na ponowne karmienie, znowu spijało trochę, a potem znowu ciumkało i przysypiało przy cycku. Końcowym efektem było odwodnienie i utrata wagi, więc dziecko musiało przejść na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konrado12: @UlanaGraszka: mały miał podcięte wędzidełko, bo się nie najadał. Od pół roku jest na BLW i dostaje cztery regularne posiłki. Cycka sobie traktuje jako usypiacz. Na mnie też potrafi spać, ale zasadniczo jest problem z odłożeniem. Pomyślimy o ściągnięciu barierki w łóżeczku jak ktoś wyżej wspominał, może to da mu większe poczucie bliskości..