Wpis z mikrobloga

@Goronco: 35 jest niewytłumaczalne. Robiłem ten test już kilka lat temu i pytałem się dokładnie o to samo pytanie na polskiej i międzynarodowej stronie Mensy. Szukałem też w Internecie na jakichś forach. Ogólny konsensus jest taki, że autor zadania się walnął. Zapewne chodziło mu o symetrie, tylko nie zauważył, że wtedy jest kilka równie dobrych odpowiedzi (z których jedna jest wśród proponowanych wariantów, no ale odpowiedź powinna być jednoznaczna, a nie
@Goronco: A, a 37 akurat jest proste. Te dwa kolorowe kwadraciki idą sobie co planszę o jedno pole w prawo (jak dojdą do końca wiersza, to przechodzą na początek następnego). Co ruch pojawia się nowy szary kwadrat "po przekątnych" zgodnie z oczywistą regułą. Gdy kolorowy kwadrat wchodzi na szary, to pole pozostaje szare, a kolorowy kwadracik zmienia kolor na przeciwny. Dlatego F.
@IrracjonalnaProweniencja: @Goronco: ja 35 robiłem w ten sposób ze obracalne kwadrat z 1 kolumny w sposób pokazany w drugiej.
Czyli
W 1 rzędzie przekrecam tak ze białe zamieniam miejscami z drugim kolorem. w 2 rzędzie po prostu przekręcam tak jakby kwadrat na 2 stronę.
W 3 jak weźmiesz kwadratowa kartkę i obrócisz, prawy dolny róg stanie się lewym górnym bo tak prowadzi przekątna wzdluz białych to wyjdzie C.