Wpis z mikrobloga

Hej, hej.

Planuję tymczasową przeprowadzkę na Bali. Powiedzmy rok, może półtorej.
Widzę, że jest sporo załatwiania, powiedzcie mi jak wygląda sprawa z wynajęciem domku na 6 miesięcy. Aktualnie żeby wjechać na wyspę muszę mieć rezerwację na hotel przynajmniej na 1 dzień. Czy takie domki wystawią mi kwit, żebym mógł wjechać?
Jak w ogóle wygląda sprawa lokalizacji? Czy są miejsca/dzielnice których lepiej unikać, a o mieszkaniu to w ogóle nie wspominać?
Co z wizą? Ogarnąłem, że najlepiej na taki okres wiza B211, ale czy nie będzie problemu jej odnowić po 6 miesiącach? Czy wtedy mam robić visa on arrival?
Jak obecnie wygląda sprawa z covidem? Na co ogolnie lepiej się tam zaszczepić przed przylotem?

Niesamowicie sie napaliłem na odpoczynek na tej wyspie, ale widzę, że to ciężki kawałek chleba, żeby się tam dostać i zostać na dłużej, szczególnie w obecnym czasie.

Przeczytałem sporo blogów, wpisów, newsów i nadal mam sporo pytań, mam nadziję, że znajdzie się jakaś Różowa albo Miras z emigracji, który podpowie co i jak. :D

#bali #emigracja
  • 3
Jak zaczynaliście tam przygodę jeśli chodzi o mieszkanie?
Lepiej od razu szukać czegoś na długi termin czy przyjechać do hotelu, ewentualnie ogarnąć coś na max miesiąc i tam się rozglądać za lokum na dłużej?