Wpis z mikrobloga

Hej, Przeczytać Diunę przed zobaczeniem filmu? Za każdym razem jak zobaczę film na podstawie książki którą lubiłem, to potem przy powrocie do ponownego czytania nie mogłem już wyobrazić sobie jak wyglądają bohaterowie/scenerie, tylko widziałem film, filmowe postacie i nieścisłości, psuło to przyjemność z czytania, a jak czytałem książkę pierwszy raz(już po zobaczeniu filmu) to przeważnie nie kończyłem(poza Marsjaninem, gdzie jest praktycznie słowo w słowo, scena w scenę adaptacja do filmu).
To może przeczytam jeszcze raz zanim film nadpisze mi Diunę na zawsze?
Diunę czytałem w wieku 13-15 lat, ponad 20 lat temu, to też nie ogarnąłem wszystkiego, odpuściłem chyba na 3-4 książce.
Kolejna sprawa, czytać po angielsku, czy po polsku? Mocno udziwniony język jak to mają w zwyczaju pisarze SF/Space fantasy?Czy jako tako?
Polskie tłumaczenie dobre?
Jest więcej niż jedno tłumaczenie?
Dzięki
#diuna #ksiazki #sciencefiction #lubimyczytac
PS
Swoją droga ale ten aktor grający głównego bohatera wyrósł odkąd grał w Stranger Things;).
RabarbarDwurolexowy - Hej, Przeczytać Diunę przed zobaczeniem filmu? Za każdym razem ...

źródło: comment_1653774228Bz8K9JsQ77ESfiCz675rXQ.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: czytaj, film Lyncha dużo wątków pominął. Ostatniej Diuny nie widziałem ale wiem, że to nie zamknięta historia. Tak czy inaczej czytaj, po prostu Paula czy inne postacie będziesz wyobrażał sobie tak jak w filmie.