Wpis z mikrobloga

Mirunki mam częsty problem z urywanymi motylkami szaftów przy piórku. Jak sobie z tym radzić? Nie chcę aluminiowych szaftów (nie podobają mi się ;)) i myślę o zakupie Red Dragon Nitrotech z aluminiową końcówką. W necie poczytałem troszkę, że mimo wszystko również często pękają. Cóż czynić? Dziurkowanie i ringi?
#dart
  • 6
  • Odpowiedz
@Bramborr: Nitrotech najgorzej. Jak Ci się wygnie ten "motylek" to na 50% się złamie jak go będziesz prostował :P
L-Style z kapturkami bardzo dobrze się sprawdza - niestety piórka drogie, można zwykłe stosować ale dziurkacz do L-Style bardzo drogi - jak chałupniczo próbowałem wycinać takie otwory to tak średnio to wychodziło (działa ale brzydko wygląda).
A zwykłe dziurkowanie i ringi są bardzo spoko, chyba mocniej się zaciska wtedy shaft na piórku,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dzazder: Dziękuję za garść informacji, czyli czas w końcu zainwestować w dziurkacz. W końcu, ponieważ na początku zabawy w lotki śmiałem się z tego dziurkacza, że jest to wyciągacz kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Bramborr Mi przy dziurkowanych piórkach pękają motylki, ale nad pierścieniem - pióro wciąż się trzyma, ale czasem lotka odbija się od tej złamanej części. Mimo tego polecam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bramborr: jakich szaftów używasz? Z mojego doświadczenia te najtańsze noname nylon są najtrwalsze, nie do zajechania w zasadzie. Aktualnie używam Harrows Supergrip (bo podoba mi się kolor) z dziurkaczem i sprężynkami i trzeba się natrudzić żeby połamać. Wolę sprężynki niż dołączane do szaftów pękające ringi zdecydowanie.
  • Odpowiedz
@Luks_WGS: Głównie nylonowe Target Pro Grip Vision. Z tymi szaftami noname coś jest na rzeczy, jak już połamałem Targety to włożyłem szafty dołączone do lotek (zwykłe, czarne bez logo) i faktycznie chyba najdłużej leżą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Testowałeś może ringi Targeta, te ciut szersze od tych dołączanych do szaftów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bramborr: Nie testowałem. Sprężynki spełniają swoją rolę w 100% i jestem usatysfakcjonowany bez potrzeby testów bo sprężynek mam chyba zapas na całe życie:P
  • Odpowiedz