Wpis z mikrobloga

Hej, czesto zdarza mi sie korzystac z #olx ostatnio zauwazylem ze wyszukiwanie dziala mega gównianie. i z komorki i z pc. wpisuje interesujaca mnie fraze i wyskakuje kupe szajzu ktore w nazwie nie maja szukanej frazy. np teraz szukam "sony a6500" (to jest aparat foto), a wyskakuja mi np okulary 3d do telewizora lg. jak otworze ogloszenie to w opisie znajduja sie modele tv ktore w nazwie maja "6500". ale ja w wyszukiwaniach nie mam zaznaczonego szukania w opisach. wiec wtf?
  • 5
@Bida_z_nyndzom: Tak działa wyszukiwanie pełnotekstowe, czyli takie które lepiej przefiltruje wyniki dla ciebie. Wpisując więcej niż jedna frazę dzieli je i szuka osobno - dlatego możesz dostać w wynikach telewizor 65” i telefon sony.

Po wyrzuceniu wszystkich wyników można użyć filtruj i ograniczyć do wybranych kategorii lub szukać frazy w konkretnej kategorii.
@Bida_z_nyndzom: Tak działają na dzień dzisiejszy zaawansowane wyszukiwarki. Bardzo możliwe ze tobie to nie odpowiada - bo nie jest to rozwiązanie idealne dla każdego tylko dla większości i w ta stronę idzie rozwijanie tego typu projektów. Dla wszystkich nie są w stanie tego zrobić, poza tym maksymalizują tym zyski (wyświetlaniem podobnych).

Niektóre projekty maja po kilka wdrożeń w ciągu dnia, wiec bardzo możliwe ze coś się pozmieniało.