Wpis z mikrobloga

@Kerrigan: 99% spraw załatwia za Ciebie, jeżeli jest ok to robi pod klienta, jak nie to w #!$%@? leci, aby tylko załatwić i mieć wyższą prowizję z banku. Najlepiej sprawdź sobie tak: umów się z doradcą, niech Ci wyliczy kalkulację itd, wejdź sobie później na stronę banku i sprawdź sam kalkulator i wpisz to samo. Jeżeli się pokrywa to unikałbym takiego doradcy kredytowych. Mają możliwość negocjacji z bankiem itd. Różni doradcy
@Kerrigan: jeżeli się nie znasz i nie chcesz dodatkowo latać po bankach i porównywać ofert, to nawet bardzo przydatna. Poznać na pierwszy rzut oka ciężko. Warto szukać ludzi, którzy są polecani.

Zawsze możesz też postawić np. na kogoś z wykopu, kilku doradców tutaj działa. Nie wiem jak dokładnie z ofertami, ale patrząc na wpisy, to np. @marcpol na bankowości i finansach się na pewno zna.
@Kerrigan korzystałem - polecam. Minimum formalności- wszystko załatwiają za Ciebie. Szykuje kilka ofert do porównania- ma zazwyczaj trochę lepsze warunki i kontakty w bankach - jest na bieżąco z wszystkimi tematami. Doradzi i generalnie on zarabia z tego żeby Ci pomóc- stąd angażują się naprawdę
@Kerrigan: jak masz możliwość i kupujesz od dewelopera to oni często mają swoich doradców - oczywiście umów się z nim i zobacz jakie banki zaproponuje - prawdopodobnie te gdzie dostaniesz najszybciej kredyt lub bank ma duze marze i mniej patrzy na ryzyko bo deweloper chce Cie ożenić z bankiem by dostać hajs :)
To jest twoj bank ostateczny jak bardzo zależy na mieszkaniu

A potem sie umów z kimś kto robi
Zawsze możesz też postawić np. na kogoś z wykopu, kilku doradców tutaj działa. Nie wiem jak dokładnie z ofertami, ale patrząc na wpisy, to np. @marcpol na bankowości i finansach się na pewno zna.


@Tomaszku: Dziękuję za polecenie.

@quatroo96: no właśnie skierowali mnie do doradcy bo przeszłam na ryczalt xd


@Kerrigan: Zmiana na ryczałt ogranicza liczbę dostępnych banków (część nie akceptuje zmiany formy opodatkowania) i negatywnie wpływa na zdolność
@Kerrigan: polecam korzystanie z doradców. Sam jak brałem kredyt to rozmawiałem z trzema – wszyscy byli kontaktowi i kompetentni. Ostatecznie działałem z jednym Panem, który mi bardzo pomógł. Porównywanie tego co pokazuje na początku doradca z ofertą banku nie ma za bardzo sensu bo np. w moim przypadku negocjacje odbywały się na późniejszym etapie i wtedy dobry doradca może coś nam urwać np. z marży. Wynagrodzenie doradcy płaci bank ale z