Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry wieczór

Czy ktoś może ma jakiś namiar na pomoc psychiatryczna w #uk #birmingham ? Może być po angielsku, chociaż najlepiej by było w języku polskim (chociaż łatwiej mi o tym byłoby porozmawiać w języku angielskim, myślę że specjalista z Polski będzie lepiej rozumiał wiele innych kwestii związanych z #emigracja )

Jest ze mną naprawdę źle, coraz gorzej. Mam już siebie najserdeczniej dość. Niszczę życie swojej żonie, krzywdzę bliskich. Nic kompletnie nie sprawia mi przyjemności i jestem ciągle zmęczony. Nie umiem nawet odpocząć i wziąć chwili dla siebie bo ciągle mam z tyłu głowy że muszę coś zrobić.
Wszystko zawsze odkładam na ostatnią chwilę. To nawet nie jest prokrastynacja, a ciągle zadania zastępcze. Jestem wypalony psychicznie i fizycznie, kompletnie zagubiony w wyborach życiowych i żałuję bardzo wielu decyzji w moim życiu odnośnie zawodu i studiów. Nie jestem w stanie nic ze sobą zrobić. Nawet poszukać pomocy dla siebie bo i to odkładam. Mam ochotę się zabic, ale wiem że to sprawiło by przykrośc moim najbliższym. Wszystko mi ciągle nie pasuje i nie umiem znaleźć satysfakcji z niczego. Póki coś robię to nie myślę o innych rzeczach po prostu...
Kilka dni temu dotarło do mnie, że najbliżej mi do neurotyka i dużo rzeczy się pokrywa, ale nie wiem czy to to czy może cos innego.

#kiciochpyta #pomocy #psycholog

Do moda od AMW
Jeżeli ktoś może dodać sensowniejsze tagi by mi pomóc to będę cholernie wdzięczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62816737656c597d13f7bc1f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: czy rodzina wie? dzwoń na 111,non emergency numer, mogą skierować Ciebie na a&e żebyś dostał leki jeśli trzeba.

Jeśli chodzi o bardziej dalekobieżną pomoc, ludzie korzystają z terapii zdalnie. Są też aplikacje, przez które można znaleźć terapię.

A zastanawiałeś się kiedykolwiek czy może nie jesteś neuroatypowy? Bo opisujesz objawy.
Elo320: Kierwa, jak bym o sobie czytał. Tylko ja już po rozwodzie i w jeszcze większej dupie. Od ludzi którzy jeszcze się mną interesowali, sam się odciąłem, bo się czuję tak pusty w środku, że nie czerpię żadnej radości z kontaktów międzyludzkich. W robocie jeszcze jako tako ciągnę, ale sam nie wiem ile. Oczywiście też emigracja, wiadomix.

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: do lekarza na początek po jakieś happy pillsy. Jak się trochę poskładasz, to zajmiesz się sobą na poważnie. Polecam książkę Mindfull Way Through Depression oraz appkę Hub of Hope do szukania pomocy.
U gp antydepresanty dostaniesz od ręki, poprawi Ci się najprawdopodobniej po ok 2 tygodniach. Potem będzie czas żeby zacząć nad sobą pracować i naprawiać to co się rozpadło. Będzie dobrze.
Budo - @AnonimoweMirkoWyznania: do lekarza na początek po jakieś happy pillsy. Jak si...

źródło: comment_1652740788ZddWu5dYwakY3nO2jEV3t0.jpg

Pobierz
Umow sie normalnie do GP i przedstaw swoja sytuacje. Jezeli jezyk jest dla ciebie bariera to na kazdym szczeblu kontaktu z NHS jest tak, ze mozesz poprosic o pomoc tlumacza. Jest to usluga z NHS wiec nic nie placisz a masz pewnosc ze lekarz zrozumie twoje problemy.
Jezeli podkreslisz ze masz mysli samobojcze to normalny GP skieruje cie do specjalisty na konsultacje - a to juz wtedy wkraczasz do innego swiata, pozbawionego
@AnonimoweMirkoWyznania Nigdy nie rozumiem tego parcia na szukanie pomocy psychologa/terapeuty (nie mówię o psychiatrze) po angielsku, nawet jak nasz język jest dobry. To trochę celowe obniżanie sobie standardu opieki, bo po pierwsze, nigdy nie wyrazisz siebie w tak samo jasny sposób, a po drugie kontekst bycia emigrantem i dorastania w Polsce, która ukształtowała twój mindset inaczej niż lokalsom to coś, co osoba która nam pomóc może nieświadomie zignorować, a to naprawdę duża