Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 204
@ab6661: tak, kilka(naście?) lat temu usunęli przymusowo polską pisownię nazwisk. Później na litewskich wsiach na Suwalszczyźnie ktoś białym i czerwonym sprayem przekreślał nazwy miejscowości napisane po litewsku xD Robił to tak długo, aż gmina przestała wymieniać tablice.

Ja w Holandii w urzędowych dokumentach mam normalnie polskie znaki diakrytyczne, tak jest chyba w większości UE.
@kfiatek_na_parapecie: między innymi. Podejście do Polaków jest coraz bardziej przyjazne, bo Litwini w końcu nie stoją rozkrakiem między swoją 'litewskością', a integracją. Jeszcze długa droga przed nami, ale na podstawie tego co słyszałem od 'dalszej' rodziny z okolic Kowna, no jest lepiej. Najważniejszy jest teraz dialog między naszymi krajami, nie możemy siłowo na nich nic próbować wymuszać jak to było w przeszłości z naszą kiepską dyplomacją. Mamy wspólne cele, wspólną politykę
. Jeszcze długa droga przed nami, ale na podstawie tego co słyszałem od 'dalszej' rodziny z okolic Kowna, no jest lepiej


@huudyy: n oja rodziny tam nie mam wiec nie wiem jak sytuacja wyglada na miejscu, skoro jest lepie to sie tylko cieszyc, ale prawodastwo dalej pewnie maja antypolskie tak jak mieli przed wojna
@kfiatek_na_parapecie: no niestety, prawa tak łatwo nie zmienisz, w przeciwieństwie do mentalności. Aktualnie jestem na wakacjach daleko na zachodzie, gdzie bym nie powiedział skąd jestem, to pierwsze co słyszę to ogromne podziękowanie za naszą bratnią pomoc dla UA. Dziwne uczucie
@TurboDynamo: czemu piszesz podlizują? Przeczytaj też mój post wyżej jak coś. Jesteśmy razem z nimi w tym samym #!$%@? położeniu, oni mają ruskie i Baćkę, my mamy Baćkę i ruskie.
Dlatego się podlizują i udają przyjaciół.


@TurboDynamo: równie dobrze można tak powiedzieć o nas i Niemcach, albo o nas i USA, albo o nas i UE ( ͡° ͜ʖ ͡°) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Wolę pozytywnie patrzeć na wiatr zmian który zawiał z zawszonego wschodu i widzę potencjał na bratnie działania pod jeden cel.