Wpis z mikrobloga

Mirasy, w zeszłym roku kupiłem sprzęt foto na firmę (poniżej 10k zł brutto), od którego odliczyłem sobie 23% vat i dochodowy 19% (jeszcze byłem na liniówce). Obecnie jestem na ryczałcie i chce sprzedać tę rzecz na fakturę vat innej firmie.
Jak wtedy kształtują się podatki do zapłaty od takiej faktury? Księgowa na urlopie a muszę sobie przekalkulować to i owo :)

#ksiegowosc #podatki #ryczalt #podatek #b2b #dzialalnoscgospodarcza #firma #fotografia #fotograf #faktura #faktury #podatekdochodowy #vat
  • 23
@zibizz1: nie rozumiem części wypowiedzi odnośnie VAT - przecież jak sprzedam coś za 7 tys. zł brutto na FVAT 23% to muszę od tego 23% zapłacić do US tak czy inaczej. Firma która ode mnie kupi ten sprzęt natomiast może sobie właśnie ten VAT z faktury ode mnie pomniejszyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kuta_senator: ogólnie w społeczeństwie słabe pojęcie o VAT jest trochę. W skrócie:
1. Vatowiec nie płaci VATu , dlatego odzyskuje ten VAT z US
2. VAT płacą tylko klienci Vatowca
3. Vatowiec jest poborca podatkowym który w imieniu US pobiera ten odsetek i przekazuje do US

Nieprzekazanie tego VATu do US w terminie jest równoważne z przywłaszczeniem.

Dlatego jak jakiś przedsiębiorca wyszczególnienia że musi płacić ZUS, dochodowy i VAT i ile
@kuta_senator: ogólnie w społeczeństwie słabe pojęcie o VAT jest trochę. W skrócie:

1. Vatowiec nie płaci VATu , dlatego odzyskuje ten VAT z US
2. VAT płacą tylko klienci Vatowca
3. Vatowiec jest poborca podatkowym który w imieniu US pobiera ten odsetek i przekazuje do US

Nieprzekazanie tego VATu do US w terminie jest równoważne z przywłaszczeniem.

Dlatego jak jakiś przedsiębiorca wyszczególnienia że musi płacić ZUS, dochodowy i VAT i ile
@sylwia-SS: kurczę, wybacz, że tak Cię męczę, ale spojrzałem teraz do aplikacji księgowej i wychodzi, że ten obiektyw ani nie jest w środkach trwałych ani nie widnieje w rejestrze wyposażenia. Co w związku z tym wtedy z podatkiem? Też 3%?

Jeszcze się zastanawiam - czy w takiej sytuacji mogę sprzedać ten sprzęt nie na FV tylko osobie prywatnej?