Wpis z mikrobloga

Mirki dziecko męczy mnie o Minecrafta na komputer. Dotychczas tylko konsola. Ma to być Minecraft Java Edition. Ja się na tym guzik znam, więc pytania: czy za grę online trzeba płacić jakiś abonament? Druga sprawa - da się to zainstalować na dwóch używanych naprzemiennie komputerach? Trzecia rzecz - na Allegro są jakieś podejrzanie tanie licencje - to chyba lipa, co?

#minecraft
  • 30
@kot_paskowy: chopie kup dziecku legitnego MC na microsoft store i nie dziaduj. to jest zabawka na dlugi czas, pewnie nie byloby ci zal kupic mu klockow za 100zl, wiec traktuj to tak samo.
Nie wiem co te dzieci widzą w tej grze.


@xgalx: spiesze z odpowiedzia!

Nawet nie dzieci tylko starsi tez. Przede wszystkim eksploracja, ogromny randomowo generowany swiat z podziemnymi jaskiniami, ktore mozna zwiedzac, roznymi biomami gdzie kazdy posiada inna roslinnosc/zasoby/zwierzeta.

Praktycznie nieograniczone klocki, z ktorych moga zbudowac wszystko co chca. Dodatkowo moga zaprosic kolegow do swojego swiata i pokazac co zbudowali lub budowac cos razem.

Starsi za to maja dostep do setek
@crahn dzięki być może faktycznie coś w tym jest.

Może w dobie dzisiejszych możliwości kart graficznych odrzucam ta grę bo to jakby cofnąć się do noworodka i układać podstawowe klocki.

Chociaż z drugiej strony mamy gry z ultra grafika i totalnie się nie da w nie grać bo zero fabuły i logiki.