Wpis z mikrobloga

Robiłem zdjęcia wąskiego przejścia gdy nagle w kadr wjechał mi ten oto starszy mężczyzna - myślałem na początku, że się ze mną droczy bo nie da się przejechać tam rowerem, jest strasznie wąsko - no to dziadzia rozbujał maszynę i poszedł jak przecinak. Tam idąc się ocierasz o krzewy...

Kupiłem wczoraj używanego REVUENON 135mm F/2.8 by sprawdzić to czym tak wiele osób się zachwyca i jakoś nie porywa mnie ten obiektyw. Wymaga sporej wprawy, odrobina słońca w obiektywie i już cały kontrast idzie w #!$%@? (ma to swój urok) oraz jest strasznie rozmydlony i dopiero od f/4 coś idzie. Znacznie lepiej na tym polu wypada Helios 44-2 58mm f2 który kupiłem za 70 zł lata temu od pewnego mireczka. Nie wiem czy to mój egzemplarz ale ten Revuenon jest strasznie plastikowy i lekki. Chciałbym dorwać cudnego Heliosa 40-2 85 mm f/1.5 nawet na testy ale ta bestia to ponad 1500 zł, a za manualny obiektyw starej daty to jednak sporo.

Czy będę go używał? Nie wiem, pobawię się jeszcze trochę nim. 200 zł to nie pieniądz w fotografii więc zostawię ale trzeba mieć cierpliwość do niego.

Jeśli dotrwałeś tutaj to nie pogardzę lajkiem pod zdjęciem dla zasięgu -> https://www.instagram.com/p/CdWWpWMotAX/?utm_source=ig_web_copy_link

#fotografia #mojezdjecie #kolbuszowa
hakeryk2 - Robiłem zdjęcia wąskiego przejścia gdy nagle w kadr wjechał mi ten oto sta...

źródło: comment_1652164518O06Up6Uq4p3Nf6DRSPJalP.jpg

Pobierz
  • 57
@Zjem_Ci_nos: @vismaiorr: Nie no, używałem Canon 100d bardzo długo z tanim wtedy obiektywem Yongnuo 50mm f/1.8 (świetny aparat do nauki fotografii, wymagający, tani jako używka ale docenia się później przesiadkę no coś innego tylko, że już baaardzo stary) ale nastąpiła mała przesiadka na Canona 77D - dalej lustrzanka na okrojonej matrycy APS-C z przejściówką montażową do starych obiektywów z potwierdzeniem ostrości.

Dziś na start do nauki poleciłbym Canona 2000D (widziałem
@hakeryk2: absolutnie się nie zgodzę, jako pierwszy aparat aktualnie TYLKO bezlusterkowiec. Nie ma pieprzenia się z lustrzanką gdzie ustawiasz coś, robisz fotę i dopiero widzisz jak wyszło. Bezlusterkowiec na ekranie wyświetla Ci obraz taki jak Ci wyjdzie - jak telefon komórkowy więc pozwala obniżyć próg wejścia w fotografię (oczywiście powodując ból dupy "fotografów", którzy jak nie kupisz gówna i się nie przemęczysz 8 lat to nie pozwolą Ci samego siebie nazwać
@mwmichal: napisałem, że polecam również bezlusterkowca RP - chodzi mi o to, że lustrzanki (a w szczególności używane) są pierońsko tanie na start, a już nawet ten stareńki gówniany Canon 100D miał tryb LiveView w którym na ekranie widzisz jakie zdjęcie zrobisz i bardzo ułatwiło mi to zrozumienie trójkąta ekspozycji. Przyszłość fotografii to bezlusterkowce bezdyskusyjnie, ale lustrzanki dalej mają swoją finansową rację bytu + jeśli zbudujesz sobie małą "szklarnie" to z
@hakeryk2: używałem jakiś czas Canona 700D, mam gdzieś jeszcze przejściówkę na M42 bo używałem do tego Heliosa 44-2, dobre zdjęcia z tego były ale zaciekawiłeś mnie tym Reuvenonem, może znów kupię jakiegoś ubertaniego lusterkowca np. Nikona D40 i znów będę trzaskał makrozdjęcia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Chciałbym dorwać cudnego Heliosa 40-2 85 mm f/1.5 nawet na testy ale ta bestia to ponad 1500 zł, a za manualny obiektyw starej daty to jednak sporo.


@hakeryk2: Wow... grubo z ceną, co on takiego ma, czego nie ma Viltrox 85 z AF, w dodatku tańszy? Jakiś legendarny bokeh?
@K-S-: Haha nie, całkowicie drugi rejon Polski - Podkarpacie ale w Poznaniu będę za tydzień - może uda się coś upolować :)
@minijack: Specjalnie dla Ciebie coś pomiędzy życiem a śmiercią :D

@polemarchos: Panie ale ten obiektyw to 150-200 zł kosztuje a nie 2000 :D Na pewno się pochwalę gdy zrobię przesiadkę na Canona R6 choć chodzi mi po głowie Sony A7 IV tylko, że szklarnie mam już do
@hakeryk2: ja używam aktualnie Canona 1300D i ciągle uczę się czegoś nowego, zastanawiam się nad kupnem tego Yongnuo 50mm f/1.8, ale mark II bo na razie jadę tylko na kitowym obiektywie 18-55 + pierścienie od Meike, a chce spróbować czegoś nowego. A zdjęcia bardzo fajne, z dziadkiem mój faworyt.
Viltrox 85 z AF


@edek-ecki: Helios 85mm ma ten magiczny "cyrkularny bokeh" ale polecam również jego tańszego brata 58mm za około 200-250 zł.

@Gerland_z_Rybli: Zakup to Yongnuo i zobaczysz jak świat stanie się piękny i jasny :) Ma swoje wady ale ja go kupowałem za 179 zł chyba kilka lat temu, teraz nieco droższy ale wciąż wart swoje ceny. Jest oczywiście jeszcze jego canonowska edycja ale imo nie
@hakeryk2: właśnie nie mogę się doczekać tego jasnego świata hehe, no niestety teraz ceny Mark II dochodzą nawet do 400 zł, można dopłacić też w sumie do Canona STM, ale z drugiej strony moje body to używka i nie wiem czy sens teraz brać super obiektyw do niego. Muszę się zastanowić bo chce w końcu robić w końcu jasne zdjęcia i fajny bokeh. Zaraz obczaję Twojego IG bo też wrzucam swoje