Wpis z mikrobloga

Robiłem zdjęcia wąskiego przejścia gdy nagle w kadr wjechał mi ten oto starszy mężczyzna - myślałem na początku, że się ze mną droczy bo nie da się przejechać tam rowerem, jest strasznie wąsko - no to dziadzia rozbujał maszynę i poszedł jak przecinak. Tam idąc się ocierasz o krzewy...

Kupiłem wczoraj używanego REVUENON 135mm F/2.8 by sprawdzić to czym tak wiele osób się zachwyca i jakoś nie porywa mnie ten obiektyw. Wymaga sporej wprawy, odrobina słońca w obiektywie i już cały kontrast idzie w #!$%@? (ma to swój urok) oraz jest strasznie rozmydlony i dopiero od f/4 coś idzie. Znacznie lepiej na tym polu wypada Helios 44-2 58mm f2 który kupiłem za 70 zł lata temu od pewnego mireczka. Nie wiem czy to mój egzemplarz ale ten Revuenon jest strasznie plastikowy i lekki. Chciałbym dorwać cudnego Heliosa 40-2 85 mm f/1.5 nawet na testy ale ta bestia to ponad 1500 zł, a za manualny obiektyw starej daty to jednak sporo.

Czy będę go używał? Nie wiem, pobawię się jeszcze trochę nim. 200 zł to nie pieniądz w fotografii więc zostawię ale trzeba mieć cierpliwość do niego.

Jeśli dotrwałeś tutaj to nie pogardzę lajkiem pod zdjęciem dla zasięgu -> https://www.instagram.com/p/CdWWpWMotAX/?utm_source=ig_web_copy_link

#fotografia #mojezdjecie #kolbuszowa
hakeryk2 - Robiłem zdjęcia wąskiego przejścia gdy nagle w kadr wjechał mi ten oto sta...

źródło: comment_1652164518O06Up6Uq4p3Nf6DRSPJalP.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@elemenTH: ostatnio dorwałem też kalibrator i jakoś tak milej i uniwersalniej się pracuje
@b4kus: Na rowerzyście uciekła trochę ostrość ale koniec końców jest to bardzo "miękki" obiektyw jak to ująłeś.
@Dalamar: + komary, nie zapomnij o komarach :D
@Bartholomew: również śmiechnięte na głos xD
  • Odpowiedz