Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
Za kilka miesięcy mija mi 5 lat od startu kredytu hipotecznego. Gdybym posłuchał się wykopowych ekspertów mówiących "trzeba było brać stałe oprocentowanie" i sugerujących, że to recepta na wszystko to dziś:

- byłbym w plecy kilka tysięcy za okres niemal dwóch lat zerowych stóp
- miałbym większą marżę
- i tak po tych 5 latach przeliczonoby mi opro na nowo po aktualnym, wysokim procencie

A tymczasem dopiero w lipcu moja rata pierwszy raz będzie znacznie wyższa od tej z dnia startu kredytu.

Deal życia bym zrobił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Krupier: wow kolejny Polak trafił w idealne warunki mieszkaniowe i zamiast powiedzieć ze zawdzięcza to przypadkowi i łutowi szczęścia, to będzie wychwalał swój geniusz inwestycyjny? Co następne? Boomer-partner w korpo który dostał robotę w latach 90 bo znał trzy słowa po angielsku i będzie #!$%@? o wielkim #!$%@? bez którego nie mógł zdobyć majątku?

@MachiavelliTan:

O, kolejny, który nie zrozumiał istoty wpisu.
@Krupier: myślę, że po prostu nie zrozumiałeś idei
Wnioskuje że to mieszkanie kupione do mieszkania a nie spekulacji/wynajmu wiec nie patrzysz na roi roe czy inna używaną przez januszy nieruchomości stopę

Grasz zatem w ryzykowną grę teraz udało Ci się wygrać możesz to nazwać umiejetność, ja to nazwę szczęściem i nikt nie rozstrzygnie kto ma racje
W stałych stopach nie chodzi o to czy zapłacisz kilka tys mniej/więcej bo to z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zeroskill: ale właśnie tym wpisem pokazuję, że stopa na 5 lat nie musi dawać 5 lat stabilności. Wystarczy, że za rok oprocentowania zaczną spadać i już obecni kredytobiorcy na stałych będą w plecy. Nie muszą, ale mogą.

Takie stałe to żadne stałe. Ja też mam w takim razie stałe, wprawdzie nie na 5 lat, a na 6 miesięcy, ale mam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdybyśmy mieli normalne
@Krupier: dalej nie załapałeś mojej myśli ale może byłem mało precyzyjny

Chodzi mi o to, że nie przez 5 lat nie zaskoczy Cię zmiana raty, masz pewne umiejętności które są wyceniane na tyle i tyle, ratę masz taka i taką wiec przez 5 lat jeśli nie wydarzy się katastrofa jesteś spokojny że nie wylądujesz pod mostem. Oczywiście po 5 latach stopa się zmienia dostajesz nową ofertę i być może dużo wyższa
Chodzi mi o to, że nie przez 5 lat nie zaskoczy Cię zmiana raty, masz pewne umiejętności które są wyceniane na tyle i tyle, ratę masz taka i taką wiec przez 5 lat jeśli nie wydarzy się katastrofa jesteś spokojny że nie wylądujesz pod mostem. Oczywiście po 5 latach stopa się zmienia dostajesz nową ofertę i być może dużo wyższa niż w pierwszym okresie ale zasadniczo jeśli nie jesteś totalnym ignorantem wiesz,