Wpis z mikrobloga

CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn

Gospodarstwo rolne w Szybowicach, Prudnicki, Opolskie 155 000 zł, 969 zł/m² https://www.otodom.pl/pl/oferta/gospodarstwo-rolne-w-szybowicach-ID4gyhs

Czujesz to, za marny piniondz masz 160 metrowy dom, sporo zieleni, sad, i sporo zabudowań. Dobra opcja dla ludzi, którzy mogą pracować z domu i mają ochotę wynieść się na niezbyt liczną wieś. Jest tylko jeden mały problem: "Zalecane uprawnienia rolnicze do zakupu gospodarstwa rolnego" DZdzięki PiS. Aczkolwiek z tego co wiem, to idzie się dogadać w kwestii takowego zakupu z urzędem i nie mówię o korupcji.

Nie wiem ile by mógł wynieść remont całości, ale po sprzedaży mojego mieszkania przy obecnych cenach, zostałoby mi jakieś 300 tys. na zrobienie wszystkiego.

użytki rolne 0,91 ha
zabudowania:
dom jednorodzinny 162 m²
obora 204 m²
stodoła 140 m²
szopa 56m²

#ciekawostki z moich poszukiwań wynika, że ten region (opolskie o oba śląskie) obfituje w najtańsze oferty, aczkolwiek nie zawsze są one akceptowalnie atrakcyjne.

#nieruchomosci #pieniadze #dom #architektura #opole #opolskie #wies
Pobierz pogop - CIOTN - Ciekawa Internetowa Oferta Taniej Nieruchomości. #ciotn

Gospodarst...
źródło: comment_1651874060ghVOKKNaAUul1wRhnfd8R7.jpg
  • 23
@pogop: Chłopie sam środek policz 1500 zł za metr -> 1500x160 = 240 000 i to standard bieda. Do tego skuwanie na zewnątrz odpadającego tynku i starego co ledwo trzyma. Położenie nowego + ocieplenie, bo pewnie ciepło ucieka wiadrami, wymiany okien, ewentualne odgrzybianie. Zmiana sposobu ogrzewania może? To jest beczka bez dna... Aaa zapomniałem, jeszcze dach sobie nowy połóż, bo tragedia i pomaluj potem jeszcze cały dom : D
@statystyczny_yt: Łącznie wychodzi, że lepiej zaorać i mały prosty postawić ( ͡ ͜ʖ ͡)
@elf_pszeniczny: Generalnie popieram Ciebie, wyburzyć. Strach tykać cegły mające 112 lat, bo ile to jeszcze wytrzyma? Niby przewidziano cegły na 100+ lat, by wytrzymały - ale to już ma 100 lat ponad. Trzeba by było specjalistę do oceny, czy to za kolejne 10 lat samo się nie poskłada. Kurde, kupować i
@pogop: Tylko, że jedno masz odnawiane i naprawiane co chwile. A drugie leży 112 lat i rozsypuje się. W środku masz płyty osb zamiast paneli czy innej podłogi. Czyli co? Belki już nie istnieją na których była podłoga/coś było nie tak/coś ukryć chciano? Taniej było płytkę cyk fuch osb i po temacie? Czy wylewka o ile była to tak popękała, bo osiadło wszystko, że taniej zakryć płyteczką? Czy tyle ciepła uciekało
@pogop nie nie, ale zmotywowales mnie do poszukiwań, kupilem "ala" niemiecki dworek, ze stadniną i budynkami, duza dzialka z lasem od skarbu państwa. Robili przetarg i stanelo na 80 tysiacach.
@smallboobslover dostalem w tym roku oferte za 3 razy wiecej od firmy ktora chciala tam robic cos w podobie ośrodka, sali weselnej nad wodą itp.
@Sloneczko: ale to jest tylko jako inwestycja, czy bediesz tam mieszkał? Ok, mozna kupić pewnie coś tanszego, jakieś siedlisko ale jaki miećwtedy plan na życie- wprowadzićsięw cośtakiego i żyć z dala od cywilizacji i dojeżdzac codziennie do januszexu kilka godzin? Bo tylko jedynie na takie coś obecnie byłoby mnie mooooże stać.