Wpis z mikrobloga

@number2324: nie do końca, bo wcześniej ta kopalnia była praktycznie w upadłości, więc ponowna wycena powinna być zrobiona. Ale to że tak to wpisali do raportu to już inna kwestia.
Chyba że to faktycznie wałek, ale to wyjdzie prędzej czy później.
@Koronanona: wiesz co bo denerwuje mnie takie pisanie że balon bo dużo urósł, urósł bo kupił kopalnię, wegiel wywaliło na chore poziomy, wybuchła wojna itp itd.
Tak wywaliło mnie na sl, ale nie zamierzam skreślać jeszcze tej spółki.
@Koronanona: no zgoda ale kto kupuje jakikolwiek walor po kilkunastodniowym silnym wzroście bez korekty? Przecież to proszenie się o powieszenie na haku, pół biedy jeśli firma ma perspektywy bo jest szansa zejscia i nawet zarobienia. Obecnie to mam wrażenie że rynek zbiera się do tego żeby w którymś momencie po prostu jebnac o glebę, inwestowanie teraz jest mocno ryzykowne.
@number2324: zysku za 4q nie było bo prawdopodobnie produkcja stanęła żeby przygotować nowe ściany wydobywcze, to zjadło też część wypracowanego zysku z innych q. Masz to w dzisiejszym wywiadzie na pb.
Ogólnie zgadzam się, raport mocno zagmatwany, kolejny powinien być już o wiele bardziej czytelny.
@number2324: przychód podatkowy a przychód księgowy to dwie różne rzeczy, spółka nie płaci podatku, ale ujmuje 19% od wycena jako rezerwę na podatek, co obciąża linię podatku w rachunku wyników. Ale żaden cash ze spółki do urzędu nie płynie. Gdybyś zajrzał do sprawozdania do not z podatkiem zobaczylbys część bieżącą i część odroczoną. Dodatkowo w notach z odroczonym mógłbyś zobaczyć czy rezerwa zwiększyła się o te wycenę. Rezerwa czyli pasywa, zobowiązania.