Wpis z mikrobloga

Chodzi mi po głowie zmiana prawie 20 letniego keyboardu na pianino cyfrowe.
Tyle co gram to mi wystarcza, ale chciałbym mieć coś co bardziej oddaje ciężar i dynamikę pianina. W keyboardzie niby mam dynamiczną klawiaturę, ale to takie po ciulu tak bardzo jest że jak zaczynałem to nie miałem w palcach siły wcisnąć tego najmocniej, a teraz ciężko mi idzie zagranie delikatnie xd

No już pomijam, że chciałbym coś z cieplejszym dźwiękiem, ale to kwestia poboczna.

Które pianina cyfrowe robią to dobrze? Ktoś z mirko ma jakieś u siebie i może coś co nieco opisać?

#pianino #pianinocyfrowe #instrumenty #fortepian
  • 9
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Jak w grę wchodzi 5-6k to zobacz sobie może pianino Casio AP-470 albo Yamaha YDP-164 (lub 165, bo 164 chyba ciężko już dostac). Ja byłam nastawiona na yamahe i nie chciałam słyszeć o innym, ale jak już poszłam do sklepu to brzmienie tego konkretnego modelu Casio było dla mnie o wiele przyjemniejsze, do tego samo pianino jest ładne, ma otwierana klapę z głośnikiem i bardzo przyjemne w dotyku klawisze, nie
@gesslerowaa: A jak z czuciem klawiszy?
Bo nigdy nie grałem na cyfrowym, teraz keyboard, kiedyś miałem względnie łatwy dostęp do pianin to sobie tam też grałem, ale właśnie zależy mi na 'ciężkich' klawiszach.
Wiadomo, że mogę podjechać do muzycznego, ale to trzeba znaleźć czas i ruszyć tyłek z domu, a tego czasu za wiele nie mam...
@Wyrewolwerowanyrewolwer: nie kupuj pianina w ciemno, lepiej przejedz się do sklepu gdzie jest w miarę duży wybór. Sama dzięki takiej wizycie zmieniłam zdanie po pograniu na kilku modelach i wyszłam z innym pianinem niż to po które przyszłam.
Nie grałam nigdy na keyboardzie wiec nie mam porównania, ale w porownaniu do pianina cyfrowego yamaha p45 klawisze i w yamaha ydp 164 i Casio ap 470 są „cięższe” przy graniu, a Casio
Jeśli chodzi o jakość klawiatur to Kawai i Roland ma bardzo dobre opinie. Niektórzy twierdzą, że Kawai robi najlepsze na rynku klawiatury. Jednak są to klawiatury twarde i ciężkie, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o stawy i ścięgna.

Z klawiaturami z którymi miałem do czynienia najmniej mi odpowiadało Casio, ponieważ sprawiały wrażenie delikatnych i takich "keyboardowych". Ale były to modele tak do 4k, więc może z droższymi modelami jest lepiej.