Wpis z mikrobloga

Siemka, co polecacie do poczytania o tematyce szpiegowskiej? Najlepiej z okresu zimnej wojny, ale z okresów wcześniejszych czy później też będzie spoko.

#ksiazki
  • 12
@MMARS: wszystko to nie, bo do tej pory nie dorwałam książek w jakiejkolwiek formie (mam jedną na czytniku, ale po przeprowadzce nie wiem w którym pudle leży czytnik i od przypadku wyciągam papierowe do poczytania xD)
@Edgard: Archiwum Mitrochina:

Mitrochin rozpoczął pracę w MGB w 1948. Zniechęcony do komunizmu (według jego słów) w wyniku obserwacji działań KGB w kraju i za granicą, od lat 70. XX w. regularnie kopiował i wynosił z archiwum najbardziej wartościowe raporty, których katalogowaniem zajmował się do 1985, kiedy przeszedł na emeryturę. Swoją decyzję motywował koniecznością „pokazania światu ogromu wysiłku, jakiego dokonała ta piekielna machina [KGB]”.


W 1992 zaoferował zbiór Amerykanom, którzy nie
elukubracja_depresji - @Edgard: Archiwum Mitrochina:
 Mitrochin rozpoczął pracę w MGB...

źródło: comment_1651326361zuAqe6AGZTy2BX3i3IcDso.jpg

Pobierz
@Edgard: Jak szukasz czegoś z nowszej historii, to seria Kafira i Łukasz Maziewskiego o oficerze WSI jest spoko. Na razie wyszły 3 "Hajlajf", "Weryfikacja", "Zawieszeni". Przy czym bohater jest oficerem kontrwywiadu