Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie by złożyć nawet pusty PIT-38 jeśli uważacie, że nie chcecie deklarować kosztów #kryptowaluty w tym roku.
Składanie zaległej deklaracji jest trudniejsze niż zwykła korekta. Korekta wymaga wyłącznie przejścia w "Złożone dokumenty" i kliknięcie "Złóż korektę" na dokumencie, który chcemy poprawić.

Poniżej instrukcja jak złożyć korektę za lata poprzednie.
(Dla każdego zaległego roku chronologicznie)
1. Wydrukuj PIT-38 za odpowiedni rok z https://www.podatki.gov.pl/pit/formularze-do-druku-pit/
Przykładowo ten za rok 2020 to https://www.podatki.gov.pl/media/5669/pit-38_14-09.pdf
2. Uzupełnij papierowy PIT-38 wartościami za dany rok.
3. Wydrukuj ten dokument Czynny żal w PDF i uzupełnij o rok w punkcie "a)" i jeśli nie było podatku do zapłacenia skreśl punkt "b)" - wersja DOCX

4. Idź do urzędu skarbowego z kompletem dokumentów dla wszystkich lat (jeśli nie złożyliśmy np. deklaracji w roku 2019 i 2020) - (PIT i czynny żal).
5. Po złożeniu wszystkie można zrobić korektę PIT-38 za następne lata, dla których były już deklaracje jeśli chcemy wprowadzić tam niewykorzystane koszty z lat ubiegłych

#kalkulatorgieldowy #gielda #podatki #pit
kalkulatorgieldowy - Pamiętajcie by złożyć nawet pusty PIT-38 jeśli uważacie, że nie ...

źródło: comment_1651315587NIl7OoQ97yc6iRMbG0TZFm.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: najlepiej to zmienić rezydencje podatkową bo to są jakieś jaja. Niby wszystko policzyłem, chociaż wychodziły różne wyniki to przyjąłem te najgorsze dla siebie, to teraz wyszło że nie rozliczyłem z plus500 gdzie zamykałem konto, a oni nie wysłali mi żadnego podsumowania przez to ( ͡° ͜ʖ ͡°)..
Ja #!$%@?...
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: kupuje regularnie od kilku lat nie chce tego raportować do urzędu. Zamierzam sprzedać najwcześniej w 2030 :p wtedy się będę tym przejmować wiem ze nie będę mógł zaliczyć do kosztów
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: zamykałem transakcje chyba na początku 2021, dostałem mail z raportem bodajże właśnie z tymi transakcjami z 2021, jakoś to obliczyłem wtedy bez tego a w tym zapomnialem to doliczyć. W między czasie zamknąłem konto. Na szczęście (,) byłem na minus :D
  • Odpowiedz
kupuje regularnie od kilku lat nie chce tego raportować do urzędu. Zamierzam sprzedać najwcześniej w 2030 :p wtedy się będę tym przejmować wiem ze nie będę mógł zaliczyć do kosztów


@laminio: Nie rozumiem tej logiki - jak nie chcesz iść na całego w czarne i nielegalne ukrywanie dochodu z krypto to takie pomijanie kosztów tylko się ostro zemści w kolejnych latach.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: czemu ma się zemścić ? Jak będzie trzeba to zapłacę te 19% a w sumie niewiem co będzie do 2030 może rozliczę to i tak w innym państwie. A tak to wole żeby państwo nie wiedziało ile gdzie trzymam i tak wszystko jest mega kontrolowane
  • Odpowiedz
@kalkulatorgieldowy: jak w 2021 i 2022 kupowałem jakies krypto, do teraz nie wymieniłem tego na fiaty tylko miałem różne konwersje na inne krypto. To jeszcze moge te koszty uwzglednic? składajac PIT-38 za lata 2021 2022 2023 + czynny żal ?
  • Odpowiedz