Wpis z mikrobloga

#budowa #budownictwo #ogrod #ogrodnictwo

Mircy! Potrzebuje pomocy w wymysleniu lub poprostu wyjasnienia jakie mam opcje. Kupilem domek z ogrodkiem od dewelopera jednak rzeczony ogrodek ma duza skarpe schodzaca az do polotu miedzy mna a sasiadem zabierajac sporo powierzchni . Sam plotek jest z metalowej siatki więc odpada zwykle zasypanie dziury, sasiad ma plasko wiec jemu nie przeszkadza. W tym wypadku musze zrobic cos po swojej stronie w granicy dzialki i najlepiej zeby to "cos" nie wymagalo zadnycb dodatkowych pozwolen. Ktos moze mial podobny temat i moze cos doradzic?

Czerwone to płot miedzy mna a sasiadem. Brazowe to kształt mojego ogrodka w tym miejscu
Pobierz
źródło: comment_1651213506VX24dRdJizvzVGTH0xmkMc.jpg
  • 17
@delyr jak skarpa jest od południa to możesz na niej truskawki posadzić, innego rozwiązania zgodnie z prawem geometrii nie ma. Widziałeś co kupujesz, z resztą pewnie myślinkonbylo że ten frajer somsiad ma niżej wiec cała woda do niego polecona u mnie ściany suche będą.... Taki wasz obraz
@lobo
@Deckera myslalem o tym ale właśnie wyczytalem ze potrzeba pozwolenie. Mialem nadzieje ze cos sie zmienilo bo wiem ze byly jakies zmiany w prawie budowlanym.

@lol_cat niestety pudlo. Probuj dalej :)
@delyr a może wzmocnić płot po swojej stronie, rów zasypać kamieniami, miedzy kamienie żwir żeby wyrównać poziom i na to ziemia, kostka czy co tam chcesz.
@delyr: spróbuj inaczej na to spojrzeć, zrównaj skarpę do poziomu gruntu sąsiada kawałek od tarasu do ogrodzenia. Wtedy będziesz mógł uformować/umocnić nasyp bardziej korzystnie, a taras będzie na lekkim podwyższeniu.
@delyr: A może wybierz ziemię pod duże donice i posadź sobie warzywka lub kwiaty. Od strony sąsiada będzie widoczna ściana donicy od twojej strony będziesz miał równo z gruntem. Chyba nie ma zakazu wkopania donicy w ziemię?