Wpis z mikrobloga

Nastał ten dzień, kiedy w końcu dodaliśmy "dedupa ofert", a także nowe źródło danych do serwisu https://zametr.pl!

Odfiltrowujemy duplikaty ofert w obrębie serwisu, a także między serwisami (Morizon i Nieruchomosci-online). Dzięki agregacji duplikatów nie musisz przeglądać mieszkań, które już widziałeś. Możesz też sprawdzić ile dana nieruchomość "wisi" na portalach z ogłoszeniami.

Na przykład mieszkanie https://zametr.pl/oferta/152761 jest wystawione trzykrotnie. Raz z ceną 806k zł, a dwa razy ze starą ceną 899k zł.

Nowe funkcje dostępne są na razie tylko dla Warszawy. Resztę miast dodamy wkrótce.

#zametr #nieruchomosci #warszawa #inwestycje
Pobierz zametr - Nastał ten dzień, kiedy w końcu dodaliśmy "dedupa ofert", a także nowe źródł...
źródło: comment_16511303651EPlRO1sJYFVGW0Gf3nSE3.jpg
  • 24
ciekawe czemu otodom was zablokował ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakbym tylko mógł się dowiedzieć czemu, coś musi się stać w najbliższej przyszłości, co będzie dla nich bardzo niewygodne - żebym tylko mógł się domyślić co to takiego będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@haha123: mordzio, ale dla nich to woda na młyn, skoro oferty wiszą tygodniami, miesiącami, to znaczy, że ktoś opłaca te ogłoszenia.
@haha123: może przyszedł Pan od designów i stwierdził, żeby nie podawać takich informacji, bo to za dużo, może jakieś widzimisie czyjeś.

Oni żyją z liczby ogłoszeń i reklam. Im więcej wisi, tym lepiej. Chyba, że zarabiają na nie wiem. Pośrednictwie? Nie wiem na czym.
@Kiedysbedeczerwonka: akurat pracowałem w jednym z największych e-commerce w Polsce i zdradzę sekret; myślisz, że oni zarabiają na sprzedaży? Ok, może coś tam zarabiają, ale wiesz na czym naprawdę zarabiają? Na dealach i promowaniu, proponowaniu konkretnych produktów i producentów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@zametr: jestem przekonany i mogę się założyć, że jak ceny nieruchomości znowu zaczną rosnąć, czyli pewnie za kilka lat, to otodom do was
@Stanley666: dzięki wielkie, to powinny być duplikaty. Zbadamy co się stało. Ustawilśmy próg dla duplikatów całkiem wysoko, aby mieć jak najmniej wyników fałszywie pozytywnych (duplikatów, które nie są duplikatami), które są bardziej uciążliwe od nieznalezionych duplikatów, bo nie pojawiłyby się na liście ofert jako dwie osobne oferty.

@haha123: raczej nie, bo to było rok temu. Biznes nawet nie wiedział co ich dział prawny wyczynia ( ͡° ͜ʖ ͡
@zametr: spoko spoko, ale jednak jeśli moja teoria się sprawdzi i dodanie przez was analizowania ofert otodom będzie zbieżne z rozpoczęciem kolejnego cyklu wzrostów na nieruchomościach, to znaczy to, że będziecie żyć z tego co otodom - czyli będziecie na łasce deweloperów, a wtedy będziecie po prostu kolejnymi naganiaczami.

Jeśli taki jest wasz cel to spoko, jednak myślałem, że właśnie zamierzacie być "anty-systemowcem", ale rozumiem, że lepiej zarabiać dobre pieniądze na