Wpis z mikrobloga

Mirki, #skarbowka już nie jest taka sama co kiedyś. Przez pomyłkę zrobiłem nadpłatę podatku, poszło więcej niż w deklaracji. Nawet nie zauważyłem.

Po dwóch dniach telefon z #us i miła Pani pyta czy to celowe (czy będzie korekta) czy tylko pomyłka i zwrócić.

Żadnych naburmuszonych bab. Sami poinformowali. Miło, przyjemnie. Proponują zwrot bez żadnej zwłoki. Szok i niedowierzanie.

propsy dla rzeczowych i kulturalnych urzędników i urzędniczek. Tak trzymać a wyciągniemy to państwo na świetne tory.

#podatki #tax #ksiegowosc #urzadskarbowy
  • 53
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: Napisze ci wiecej, 2 lata temu tak policzylem pit ze mi przyszlo wezwanie do zaplaty na pare tysiecy xD, jeden telefon babeczka wytlumaczyla co bylo zle, kazala korekte zrobic, zero kar, niczego( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MiKeyCo panie pracujące na "backoffice" a panie w okienkach to calkowicie inna praca. Te w okienkach sa #!$%@? bo muszą się użerać z ludźmi na żywo, te drugie są miłe bo im nikt nie naprzykrza
  • Odpowiedz
  • 1
@MiKeyCo w 2021nie zapłaciłem przez przypadek podatku za wynajm z jednego miesiąca. Zadzwonił do mnie miły urzędnik i powiedział że pomoże to wyprostować. Spotkałem się z nim, pomógł uzupełnić wymagane dokumenty i na koniec powiedział że to wszystko, dziękuję, pozdrawiam. Pytałem czy nie będzie z tym problemów? Gadał że żadnych. Wszystko ok. Za miesiąc informacja z banku o zajęciu przez komornika 300zl za nie zapłacony podatek. Dziękuję, #!$%@?ć!
  • Odpowiedz
Za miesiąc informacja z banku o zajęciu przez komornika 300zl za nie zapłacony podatek. Dziękuję, #!$%@?ć


@Krizz: Może ktoś inny wcześniej już wystawił kwit z nakazem? Przed zajęciem konta przychodzi list i to trwa zazwyczaj nieco dłużej niż miesiąc. Obecnie bardzo szybko gonią za niezapłaconym VATem.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: wygraliśmy raz przetarg US, byłem we wszystkich w całym województwie, tylko w jednym była niemiła pani z którą mieliśmy kontakt
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: to dam lepszy przykład - rozliczam się na JDG. Księgowa podliczyła miesiąc, napisała maila ile do zapłaty PIT i VAT, ja puściłem mail i gitara. Po kilku dniach telefon, apka "Odebrać telefon?" wyświetla że dzwoni US xd u mnie już miękko, odbieram i babeczka mówi że w deklaracji podatkowej mam X, a przelew puściłem na X-20zl. Oczywiście zesrany o nic nie pytając dodatkowo, zapytałem tylko ile mam przelać tu i
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: tez miałem przypadek normalnego potraktowania przez us po odliczeniu ulgi, która jak się okazało mi się nie należała. Na początek pismo z informacja po telefonie do us wyjaśnili o co chodzi i powiedzieli ile muszę zwrócić z odsetkami.
Raz mi dostałem tez telefon z samorządu ze podwójnie podatek od nieruchomości zapłaciłem, czego tez byłem nieświadomy.
Chociaż jestem pewnie niewielkim klientem gdzie nie szukają wała na wejscie ale zawsze coś
  • Odpowiedz
@6th_Sense: mialem niedoplate vat cos w stylu 14100 i zrobilem 11400 i dostalem telefon z urzedu czy nie zrobilem literowki bo ksiegowa w deklaracji podala inaczej. Takze narazie calkiem niezle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiKeyCo: sześć lat temu dostałem w urzędzie skarbowym #!$%@? bo kupiłem auto, którego nie było w jakichś magicznych katalogach samochodów, facet wyrecytował mi beznamiętnie, że jeśli podpiszę oświadczenie o wartości auta niezgodne z prawdą to mogę iść do więzienia (auto kosztowało 2k cbl) i coś tam jeszcze. Od tamtego czasu unikam urzędu skarbowego jak ognia.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: To tylko pozory. Wystarczy otworzyć w Polsce działalność gospodarczą. Zobaczysz, czy wszystkie rozmowy będą takie miłe. Wiem, bo prowadzę Biuro rachunkowe. Czasami zdarzają się miłe urzedniczki, ale czasami nie chciałbyś z taką osobą rozmawiać. Uwierz mi.
  • Odpowiedz