Wpis z mikrobloga

Piszecie tutaj, że Piotrek to psychol. Jebnięty gość. Toksyk. I wiecie co? Może coś jest na rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale przy tym: czy ktoś serio nabiera się na mimozowatość i zahukanie Dorotki? Zacznijmy od tego, że laska zgłosiła się do kontrowersyjnego telewizyjnego show. Przyznajcie, że to dość dziwne posunięcie jak na kogoś, kto rzekomo jest tak wrażliwy i skłonny to psychicznych urazów. Mnie się wydaje, że ta zbolała aura ofiary, którą Dorotka epatuje od samego początku, to też może być forma manipulacji. Tak aby umościć się na pozycji pokrzywdzonej osoby, którą trzeba stale głaskać, od której nie można nic wymagać, na której skupiona jest stale uwaga, i która przez to właściwie dyktuje warunki w związku. Chamówy Piotera to bynajmniej nie usprawiedliwia, jednak to też może być toksyczne. Dlatego utrzymuję, że w tym przypadku ci manipulatorzy trafili na godnych siebie przeciwników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#slubodpierwszegowejrzenia
  • 14
@mirekp: Nieee Piotrek to na bank PSYCHOPATA, tak mówią wykopowi eksperci z dziedziny psychiatrii więc to musi być prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aż z ciekawości sobie odpaliłem ten odcinek znowu

W domu:

P: "Ale mi sie teraz chce iść na zakupy, to Ci mówię" - z uśmiechem

D: Z miną zbitego psa - "No to jak chcesz, jak nie chcesz iść to..." - wzrusza ramionami


Pod
@szermierczyk: zachowanie Doroty jest moim zdaniem odpowiedzią na traktowanie jej przez Piotra, a nie jej normalną postawą - to może być trudne do pojęcia dla kogoś, kto nigdy nie spotkał na swojej drodze osoby w typie Piotra, która miesza Ci w głowie i emocjach. Rozmowy które przytaczasz, szczególnie ta druga - ze zmianą tonu - to nie jest przykład unikania dyskusji. To jest przykład na to, jak zachowuje się Piotr: jeśli
@ksanthippe: ej no weź serio? Pioter rozgrywa szachy 7D. Gdzie on manipuluje? Manipuluje to jest Doris. Głupia gadka o sklepach, on ma inne zdanie, podał prosty argument, a jej odpowiedzią ciach bajera, i "twój ton", a chłop mówił normalnie tak jak wcześniej.
Później się nakręcał. Pytał czemu nagle mamy przestać o tym rozmawiać, tylko w domu. Starał się wyjaśnić sprawę od razu. Jakim cudem manipuluje skoro mówi wprost co mu nie
@ksanthippe: No to teraz zagadka co było pierwsze, kura czy jajko. Nie bronię ani nie popieram żadnego z nich, nie ma tutaj z mojej perspektywy tego złego i tej dobrej, ani tej złej i tego dobrego.

jest przykład na to, jak zachowuje się Piotr: jeśli ona ma odmienne zdanie niż on, to zaczyna się podważanie tego jej podejścia

Piotr się nakręca, bo ona nie wpasowuje się w jego schemat całkowicie uległej
@szermierczyk: no właśnie. Na przykładzie przytoczonych sytuacji w domu przed zakupami i potem już w sklepie. Ona go non stop "podszczypuje" swoją jedną wielką pretensją i zbolałą postawą. I jemu w końcu się ulało. Za mocno, przesadził, ale prędzej czy później musiało to nastąpić.

A przyczyną tego jak między nimi się nie układa jest moim zdaniem od początku toż że on jej się nie podoba.
@szermierczyk: gdybyśmy analizowali tylko zachowanie w sklepie to mógłbyś mieć racje, chociaż moim zdaniem Piotrek zawsze będzie odwracal sprawę tak, że to Dorota jest winna. Nie pamiętam jak on dokładnie to okreslkij als wlozyl w jej usta słowa których nie mówiła - że Piotrek jest po..y czy jakoś tak (wypkali to). To jest typową zagrywka po której to druga strona zaczyna udowadniać że czegoś nie powiedziaka.

Dodatkowo zachowanie w domu też
@szermierczyk: właśnie rzecz w tym, że dla osób mających styczność ze schematem zachowań Piotra oczywiste jest, co było pierwsze - jego zachowania. Sama na szczęście nie doświadczyłam podobnej patologii, ale bliska mi osoba tak, i dokładnie widzę powtarzalność. Zresztą nie tylko ja, bo masa osób pisze tego rodzaju oburzone komentarze, niestety tacy ludzie jak Piotr nie są rzadkością (to może być partner, ale może być także rodzic lub "przyjaciel"). Jego zachowań