Wpis z mikrobloga

#lotnictwo
Z FB PAŻP

"Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, dążąc do doskonalenia procedur bezpieczeństwa, zaakceptowała i uzgodniła wdrożenie wszystkich dotyczących ich postulatów, zgłaszanych przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Od dwóch tygodni są one stopniowo wdrażane, a równolegle obecne Kierownictwo PAŻP analizuje możliwość wprowadzania dalszych, pozytywnych zmian w tym zakresie.

Zgodnie z obowiązującą w lotnictwie zasadą stałego dążenia do doskonalenia procedur bezpieczeństwa i praktyk operacyjnych Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wdraża 24 postulaty sformułowane przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

„W ostatnich tygodniach funkcjonujemy w sytuacji szczególnej, ale niezależnie od tego wszystkim nam w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie w ruchu lotniczym. Dlatego, gdy tylko pojawiły się konkretne postulaty działań, mogących udoskonalić naszą działalność w zakresie bezpieczeństwa, zaakceptowaliśmy je i wprowadziliśmy do realizacji” – powiedziała Anita Oleksiak Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

PAŻP zobowiązana jest przestrzegać standardów ustanowionych przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i Komisję Europejską. Jest też nadzorowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego. Postępowanie w zgodzie, a w określonych obszarach, przewyższanie norm ustanowionych przez te organizacje jest zadaniem, jakie przyjęło Kierownictwo PAŻP. Dlatego, działające w nowym składzie Kierownictwo rozpoczęło niezwłoczne wdrażanie postulatów dotyczących między innymi, ograniczania jednoosobowych obsad, weryfikacji tzw. pojemności sektorowych, określających ile samolotów jednocześnie mają do prowadzenia kontrolerzy w jednej chwili czy przywrócenia pełnej obsady Senior Kontrolerów także w nocy."

Czyżby się dogadali?
  • 17
@Edd3201: Oczywiście, że tak. Tylko, że oni się chyba nie zwolnili, nie? Więc po prostu jak zawsze sterroryzowali pracodawcę, żeby zarabiać jeszcze więcej. Przecież oni zarabiają więcej niż Prezydent i Premier razem...
@wiecznylowcaumyslow: Bo co, dalej będziecie mogli kręcić wałki na Okręciu podcierając sobie mordę "mobbingiem" czy "bezpieczeństwem?
@Edd3201: oni dostali wypowiedzenie o pracę. Nikt z nich nie strajkował, nie utrudniał nikomu życia, przez 3 msc okresu wypowiedzenia każdy z nich pracował. Ale przyjdzie kilku politycznych ujadaczy i będzie pluło na nich (@RexxarHell), bo śmieli wymagać bezpieczeństwa w pracy i wynagrodzenia, które zostało im ucięte bez negocjacji (mimo, że sami wyszli z inicjatywą obniżek na czas COVID), a teraz chcą powrotu do normalnych stawek.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Edd3201: no nie. Widać, że nie jesteś w temacie. Nie podpisali nowych warunków pracy.
@wiecznylowcaumyslow: Nie, #!$%@? mnie po prostu kolejny układ w państwowej spółce. Mamy już nie opłacalne górnictwo, teraz będziemy zaraz mieli nie opłacalne lotnictwo. Tłumaczę z że kolesie mają nierynkowe wynagrodzenia. Zarabiają prawie tyle co w USA, pracują mniej. Twoje argumenty to masz ból dupy, działasz na zlecenie polityczne etc. Czyli żadne, tylko ad personam. Teraz rząd
#!$%@? mnie po prostu kolejny układ w państwowej spółce


@RexxarHell: układ utrzymywany przez prezesa z politycznego nadania xD wiec wszyscy, którzy pracowali normalnie dostalu po dupie, a uczestnicy ukladu sie ciesza, bo jeszcze społeczeństwo pluje na kontrolerów, a o swicie prezesa nikt nie mowi.

Wymuszenia L4 sa do kontroli i ukarania nie ma wątpliwości. Tak samo jak koniec z niesprawiedliwym rozdzielaniem dyżurów, gdzie ludzie z kontaktami zgarniali najlepsze dyzury i zarabiali
Wymuszenia L4 sa do kontroli i ukarania nie ma wątpliwości. Tak samo jak koniec z niesprawiedliwym rozdzielaniem dyżurów, gdzie ludzie z kontaktami zgarniali najlepsze dyzury i zarabiali po 100k, gdzie reszta osob cierpiala i miala mniej lub wcale tych lepszych dyzurow.


@wiecznylowcaumyslow: W pełni się z Tobą zgadzam. Tylko z tego co czytałem, to głównym problemem jest Związek Zawodowy, to on tłumaczy patologiczne zachowania, próbuje zachować Status Quo. Za każdym razem
@RexxarHell:

W regionie, Węgry, Czechy mają też niższe, i to kilkukrotnie.

Ale to nie mój problem, że oni zarabiaja mniej. Polskie wynagrodzenia są w średniej i to, że ktoś ma mniej nie jest powodem.

Są przepłacani, i nie zrozum mnie źle jakby to była prywatna firma to miałbym to głęboko w czterech literach. Jednak to jest państwowa spółka, czyli rodzą nam się górnicy 2.0.

Ale to nie jest publiczna spółka/firma tylko
Ale to nie mój problem, że oni zarabiaja mniej. Polskie wynagrodzenia są w średniej i to, że ktoś ma mniej nie jest powodem.


@wiecznylowcaumyslow: Nie są w średniej przecież Ci napisałem, że zarabiają więcej niż średnia. Mało tego okazuje się, że w USA zarabia się więcej niż w Europie. Więc twój zarzut, że manipuluję bo porównują do USA jest jak kulą w płot. Powinieneś się cieszyć, że porównuję do USA bo
@RexxarHell: mam nadzieje, ze nie wroca poki nie dostaną swoich pensji sprzed covid. Zarabiaja te pieniadze i nie ma absolutnie zadnego powodu, aby ich nie otrzymywali. Pansa nie zeruje na panstwie tylko wypłaca wynagrodzenia z wypracowanych przez siebie i swoich pracownikow pieniedzy.

A czyli jak ja porownuje sytuacje do tej u ratownikow to zle, ale jak ty porownujesz ich do gornikow to jest ok xDDD
mam nadzieje, ze nie wroca poki nie dostaną swoich pensji sprzed covid.


@wiecznylowcaumyslow: Wrócili ;) Właśnie podpisali porozumienie, bez podwyżek więc cofam słowa, o rządzie.

Kolesie są na przegranej pozycji, ich hegemonia w spółce państwowej się kończy, a raczej ZZ. Są przepłacani, wyobraź sobie, że taniej nam byłoby zatrudnić Francuzów na ich miejsce. Kolesie nie znajdą innej pracy z podobnymi zarobkami, i benefitami, bo są w top zarabiających kontrolerów w Polsce,