Wpis z mikrobloga

Hej motoryzacyjne mirki. Jest sprawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kumpla siostry koleżanka (nie znam jej) chce kupić autko do 26 koła.

Pracuje w Szwajcarii i musi być to auto z napędem na cztery buty.

Kumpel zaproponował Suzuki - patrz na grafikę - https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-sx4-jeden-wlasciciel-4x4-nowe-hamulce-serwis-aso-2-kpl-kol-ID6Ey6f8.html

Ja zaproponowałem Audi A3 - jedno z ogłoszeń: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-2-0-tdi-8v-quattro-po-wymianie-rozrzadu-ID6EySWN.html

Dziewczynie się pali, ja obecnie nie siedzę w runku aut, a już z napędem na cztery buty, to już wcale. Polecam czterobutowce Audi oraz Subaru i tyle.

Auto ma być tanie w serwisie, dlatego marka Audi jest dla mnie w tym lepsza od marki Suzuki, bo jest w cholerę zamienników. Zastanawiam się też czy nie lepiej benzynę, która nie choruje na wtryskiwacze czy pompę wysokiego ciśnienia, a i turbosprężarka wymaga opieki.

W grę wchodzą tylko raty.

Macie jakieś propozycje czy przemyślenia?

#motoryzacja #samochody #mirekhandlarz #audi #suzuki
StaryWedrowiec - Hej motoryzacyjne mirki. Jest sprawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kumpla siostry ...

źródło: comment_16507678940o4E9W5k5pFWLEuTykyJlF.jpg

Pobierz
  • 176
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: typie, brzmisz strasznie toksycznie. XD

Ludzie Ci piszą uwagi, bo swiat nie jest kolorowy i czasami bardziej powinno się zwracać uwagę na wady, niż zalety zakupu.
Zamiast wziąć to na klatę albo po prostu przekazać do "koleżanki", to z jednej strony ja chronic, a z drugiej "co cię to obchodzi, to jej problem".

Niby chcesz ja chronic, a na siłę chcesz jej wcisnąć prymium audi, bo tak i koniec. Może
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StaryWedrowiec: najlepiej niech tak zrobi. AC dla takiego auta nie będzie opłacalne. Więc jak w kogoś je nie to zostanie bez auta z kredytem. Normalnie geniusz ekonomii z Ciebie, powinieneś zastąpić naszego czempiona.
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: Jako fan zwietrzałe premium mój głos na Audi. Rok temu sprzedałem A4 B6 które miało 20 lat i 330k km (plus to co Niemiec cofnął). Zero problemów, części tanie.
Natomiast nie kupiłbym starego audi z dieslem i automatem. Jeżeli ma być starsze auto, to benzyna i manual. Miałem taki zestaw w A4 (2.0 benzyna, lpg i manual) - stad brak problemów z autem.

Dlaczego znajoma upiera się na napęd na
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec czy Ty jesteś normalny? W starego diesla, a jeszcze w ten silnik w ciągu dwóch lat włoży połowę wartości auta. Wiem, bo mam takie. Gówno, a nie auto. W suzi ma spokój i leje benzynę. Ogarnij się.
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: Audi A6 C6 2.4 w quattro znajdzie, bardzo dobry mocny silnik, auto pojemne i wygodne, w tej cenie zostanie jeszcze na pierwszy serwis typu oleje itp, wszystko zależy od tego jaki model kupicie, bierzcie pod uwagę prywatne modele
  • Odpowiedz
No raczej że nie Audi. Przecież wszystko co dobre w tym aucie to już za nim. Suzuki fajne auto, niezbyt awaryjne, były jakieś mankamenty drobnej elektroniki, jeśli chodzi o silnik to wiadomo olej częściej i będzie ok. Dużo będzie jeździć? Jeśli wokół komina to szkoda kupować diesla.
Czemu auto musi być z napędem na 4? Górskie serpentyny z założonymi łańcuchami?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@StaryWedrowiec: jeśli ma mało kasy to jak najtańszy. Tanie 4x4 to na przykład Duster. Marki typu Audi mogą dużo kosztować w utrzymaniu, więc bym nie polecał jeśli jednym z głównych kryteriów jest niska cena.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 106
@StaryWedrowiec: xDDD zajebiste masz myślenie, że Audi będzie tanie bo ma zamienniki. Musisz wiedzieć że większość kosztów nie stanowią części, tylko robocizna, szczególnie w Szwajcarii. Audi jest stare zużyte i skomplikowane, dużo lepiej wybrać proste jak cep Suzuki.
Jeszcze wgl branie diesla do kraju, gdzie godzina pracy mechanika kosztuje tyle co u nas cały dzień xDDD
  • Odpowiedz