Wpis z mikrobloga

1378 + 1 = 1379

Tytuł: Niewidzialna republika tom 1
Autor: Gabriel Harman, Corinna Bechko, Jordan Boyd
Gatunek: komiks
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 978-83-241-7225-2
Tłumacz: Małgorzata Stefaniuk
Wydawnictwo: Amber
Akcja komiksu rozgrywa się w odległej przyszłości (rok 2843) na księżycu Avalon. Dziennikarz Croger Babb odnajduje dzienniki Mai Reveron, kuzynki Arthura McBride'a. Poznajemy historię ich obojga, Arthur okazuje się być przywódcą reżimu, który kiedyś rządził księżycem. W oficjalnej wersji historii Arthur nigdy nie miał kuzynki, oficjalnie nic o niej nie wiadomo. Z tego właśnie powodu znalezienie jej dzienników wydaje się istotne dla Crogera.

Mamy do czynienia z dwoma liniami czasowymi - śledztwem Babba oraz opowieścią Mai.

Kreska jest oszczędna, dość surowa, w odpowiednich momentach dynamiczna. Całość utrzymana jest w kolorystyce szarości i brązu/beżu.

Brakuje mi jedynie w tych grafikach pokazania życia.. na odległym księżycu, osiemset lat w przyszłość licząc od teraz. Po rysunkach tego niestety nie widać. Miałam trochę oczekiwań co do ukazania Avalonu i trochę się zawiodłam. A można było puścić wodze fantazji! Kolory, które mają przywodzić na myśl surowy świat może by były spoko, ale ja nie mogłam powstrzymać skojarzeń z memem "Poland colour palette" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc równie dobrze akcja mogła się dziać w Bytomiu. ;)

Sama historia mnie zainteresowała i będę kontynuować.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #literatura #komiks #komiksbookmeter
Przytulnie - 1378 + 1 = 1379

Tytuł: Niewidzialna republika tom 1
Autor: Gabriel Harm...

źródło: comment_16506622415DIzzQVhvhP4cAQr24em90.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 128

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Czasomierze (Mitchell David)
2\. Ruchome obrazki (Terry Pratchett) - najnowsza recenzja usera kacperke ★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
3\.