Wpis z mikrobloga

Od wczoraj wykopowe prawactwo doznaje zbiorowego incydentu kałowego na tagu #bekazlewactwa bo cena akcji Netflixa spadła po słabych wynikach za 1 kwartał 2022 roku.

Kto jest temu winny? Oczywiście lewactwo, bycie woke, promowanie gender i zatrudnianie czarnych aktorów. Nasze #4konserwy po raz kolejny pokazują, że na ekonomii znają się tylko na memach.

Pamiętajcie, z tym wynikiem nie ma nic wspólnego to, że:

1) USA zaostrza swoją politykę monetarną i następuje koniec "taniego pieniądza" co sprawia, że spółki z kategorii "wzrostowych" tracą na giełdzie od końca zeszłego roku. To nie tylko Netflix, ale cały NASDAQ100 (czyli 100 największych spółek technologicznych) spadł o 15% od początku roku, a fundusz ARKK, który skupia właśnie spółki typu "growth" spadł o 42%

https://www.reuters.com/business/futures-tumble-surging-yields-hit-growth-stocks-2022-04-11/

2) Powstanie i wzrost konkurencji, finansowanej przez gigantów - Apple TV, Amazon Prime, Disney +, HBO Max, Peacock, Paramount+ itp. itd. Liczba konsumentów, ich fundusze oraz czas na oglądanie tego typu serwisów jest ograniczona, więc koniec końców wybierają sobie 1-2 serwisy, a nie wszystkie jednocześnie.

Dodatkowo Netflix wcześniej dość tanio kupował prawa do nadawania obcych produkcji na swojej platformie (np. od Disneya) ale kiedy te firmy zaczęły tworzyć własne serwisy, to zerwały te umowy i Netflixowi dość mocno ograniczyła się biblioteka.

Nie jest też tak, że Netflix ma jakieś drastyczne spadki subskrybentów - po prostu przestali obecnie rosnąć. A rynek wyceniał wzrost, stąd spadek ceny akcji.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1650533426jmXlv5eHHk5JiXdGukiNu1.jpg

P.S. Wszystkie te platformy mają u siebie "lewackie" produkcje, więc zarzut, że ludzie uciekają od Netflixa z tego powodu to bzdura.

3) Netflix miał olbrzymi wzrost na fali covidowych lockdownów, gdy ludzie siedzieli w domach i nie mieli co robić. Wszystkie spółki, które korzystały z lockdownów wystrzeliły i teraz oddają sporą część tych wzrostów (np. Peloton, Shopify itp.)

No ale pamiętajcie to wina lewactwa i tego, że wzięli czarnego do serialu.

#gielda #neuropa #bekazprawakow #prawackalogika
rzep - Od wczoraj wykopowe prawactwo doznaje zbiorowego incydentu kałowego na tagu #b...

źródło: comment_1650535021J8zlA4wYwpen7rFenxZ0xW.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@rzep: to było wiadomo nie idziś, że netlix będzie tracił i nie chodzi o lewackie treści cokolwiek ma znaczyć, dla zwykłego widza z nieciemnogrodu nikogo nie gorszy para homoseksualna. Konkurencja jest zajebiście silna, ale nadal jest netlix hegemonem na 1 pierwszym miejscu i jedynie disney + ma szansę wyprzedzić ich jeśli chodzi o liczbę subów
  • Odpowiedz
3) Netflix miał olbrzymi wzrost na fali covidowych lockdownów, gdy ludzie siedzieli w domach i nie mieli co robić. Wszystkie spółki, które korzystały z lockdownów wystrzeliły i teraz oddają sporą część tych wzrostów (np. Peloton, Shopify itp.)


@rzep: Nie zmienia to faktu, że Netflix pierwszy raz od ponad 10 lat(!) stracił użytkowników
  • Odpowiedz
@rzep: Powstanie i wzrost konkurencji, jest przyczyną spadków liczby subskrybentów. Konsument ma ograniczony wybór limitowany swoim własnym czasem, wiec wybierze to co w jego odczuciu jest najbardziej wartościowe. Najwyraźniej konsumenci uważają ze Netflix dostarcza rozrywki gorszej jakości, niewystarczającej do podtrzymania subskrypcji, a to czy przyczyna jest bycie „woke”, czy zwyczajnie niska wartość produkcyjna produktów w porównaniu z tym co oferuje chociaż HBO, jest kwestia domniemywań. Dlatego nie rozumiem Twojej postawy jakbyś
  • Odpowiedz
@iwn37: Argument prawactwa opiera się na tym, że Netflixowi spada cena akcji/liczba subskrybentów (choć poprawniejsze byłoby stwierdzenie, że przestała rosnąć, bo spadek 200k przy 220 milionach aktywnych ciężko tak traktować) przez bycie "woke".

Wszystkie inne serwisy streamingowe też są "woke" więc ktoś zamieniający czarne elfy w Witcherze na czarne elfy w War of the Ring raczej nie myśli o tym, o czym przeciętny wykopek.

Jest sporo osób, które Netflixa miały od
  • Odpowiedz
@niochland: nie wiem jak u ciebie ale u mnie jakieś 80 % znajomych którzy korzystają z netfliksa praktycznie od początku kończy z nim współpracę w tym albo przyszłym miesiącu. Netfliks to teraz taki sćiek jak #!$%@?
  • Odpowiedz
@rzep: Model Netflixa polega na stałym dodawaniu nowych produkcji do bazy, po to żeby właśnie tego subskrybenta zachować. Teoretycznie kontentu na tydzień pojawia się więcej niż jesteś w stanie skonsumować. Tylko że te produkcje maja bardzo niską wartość konsumencką w co mniej więcej prawacy starają się wplątać propagowania ideologii woke.

Tak jak inne serwisy są woke, to takie hbo raczej nie używa „reprezentacji” jako karty przetargowej żeby zbijać PRowy kapitał bo
  • Odpowiedz
Model Netflixa polega na stałym dodawaniu nowych produkcji do bazy, po to żeby właśnie tego subskrybenta zachować. Teoretycznie kontentu na tydzień pojawia się więcej niż jesteś w stanie skonsumować. Tylko że te produkcje maja bardzo niską wartość konsumencką w co mniej więcej prawacy starają się wplątać propagowania ideologii woke.


@iwn37: Netflix miał problem, bo gdy właściciele praw do filmów i seriali zaczęli mu wypowiadać umowy licencyjne na swoje produkcje (tak jak
  • Odpowiedz
@rzep: Pisanie jakby dało się obejrzeć ‚wsyzstko’ od netflixa i ze nie dodają nowych rzeczy to śmiech na sali i niesamowity fikołek. Może spadek subskrypcji wynika ze robią gowniane seriale i próbują wcisnąć swoją ideologie wszędzie gdzie mogą? Na prime czy hbo nie jest to w takiej skali
  • Odpowiedz
@Rga79: A gdzie ja pisze, że ma się oglądać wszystko od Netflixa?

Na prime czy hbo nie jest to w takiej skali


No przecież ostatnio prawactwo się zesrało o czarne elfy w War of the Ring na Prime xD
  • Odpowiedz
@rzep: prawak, który umie czytać(!!!) po angielsku(!!!) nie istnieje, to dlatego te wszystkie #!$%@? opinie. Czekają aż im Pękala czy inny tłumacz rzeczywistości w stylu atora, wyjaśni co tam to lewactwo w stanach #!$%@?.
  • Odpowiedz
Netflix miał problem, bo gdy właściciele praw do filmów i seriali zaczęli mu wypowiadać umowy licencyjne na swoje produkcje (tak jak to zrobił np. Disney) to potrzebowali czymś na szybko załatać tą dziurę, żeby biblioteka nie wyglądała na pustą.

Stąd były tam dwa tory produkcyjne - tani wypełniacz (animacje, głupie show jak Nailed It, standupy itp) oraz produkce z większymi budżetami, mające przyciągąć bardziej wymagającego widza.


W to że mieli ambitne plany
  • Odpowiedz
W to że mieli ambitne plany to nie wątpię, ale wyegzekwowanie ich im się nie udało. Najlepsze co im wyszło ostatnio to Wiedźmin który wyglada jak reklamy puszczane na Superbowlu.


@iwn37: No nie - zapominasz np. o Squid Game, Russian Doll, Queens Gambit, Crown, Midnight Mass, Arcane itp.

To wszystko z ostatnich 2 lat. Plus powracające hity jak BCS, Stranger Things, The Crown itp.

Content jest, ale dla wielu nie jest
  • Odpowiedz
@rzep: No super, a ‚lewactwo’ jakim pewnie jesteś nie możesz zauważyć ze większość seriali Prime nie ma wciskane na sile tzw ‚woke’ tak jak w serialach i filmach netflixa
  • Odpowiedz