Wpis z mikrobloga

Od wczoraj wykopowe prawactwo doznaje zbiorowego incydentu kałowego na tagu #bekazlewactwa bo cena akcji Netflixa spadła po słabych wynikach za 1 kwartał 2022 roku.

Kto jest temu winny? Oczywiście lewactwo, bycie woke, promowanie gender i zatrudnianie czarnych aktorów. Nasze #4konserwy po raz kolejny pokazują, że na ekonomii znają się tylko na memach.

Pamiętajcie, z tym wynikiem nie ma nic wspólnego to, że:

1) USA zaostrza swoją politykę monetarną i następuje koniec "taniego pieniądza" co sprawia, że spółki z kategorii "wzrostowych" tracą na giełdzie od końca zeszłego roku. To nie tylko Netflix, ale cały NASDAQ100 (czyli 100 największych spółek technologicznych) spadł o 15% od początku roku, a fundusz ARKK, który skupia właśnie spółki typu "growth" spadł o 42%

https://www.reuters.com/business/futures-tumble-surging-yields-hit-growth-stocks-2022-04-11/

2) Powstanie i wzrost konkurencji, finansowanej przez gigantów - Apple TV, Amazon Prime, Disney +, HBO Max, Peacock, Paramount+ itp. itd. Liczba konsumentów, ich fundusze oraz czas na oglądanie tego typu serwisów jest ograniczona, więc koniec końców wybierają sobie 1-2 serwisy, a nie wszystkie jednocześnie.

Dodatkowo Netflix wcześniej dość tanio kupował prawa do nadawania obcych produkcji na swojej platformie (np. od Disneya) ale kiedy te firmy zaczęły tworzyć własne serwisy, to zerwały te umowy i Netflixowi dość mocno ograniczyła się biblioteka.

Nie jest też tak, że Netflix ma jakieś drastyczne spadki subskrybentów - po prostu przestali obecnie rosnąć. A rynek wyceniał wzrost, stąd spadek ceny akcji.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1650533426jmXlv5eHHk5JiXdGukiNu1.jpg

P.S. Wszystkie te platformy mają u siebie "lewackie" produkcje, więc zarzut, że ludzie uciekają od Netflixa z tego powodu to bzdura.

3) Netflix miał olbrzymi wzrost na fali covidowych lockdownów, gdy ludzie siedzieli w domach i nie mieli co robić. Wszystkie spółki, które korzystały z lockdownów wystrzeliły i teraz oddają sporą część tych wzrostów (np. Peloton, Shopify itp.)

No ale pamiętajcie to wina lewactwa i tego, że wzięli czarnego do serialu.

#gielda #neuropa #bekazprawakow #prawackalogika
rzep - Od wczoraj wykopowe prawactwo doznaje zbiorowego incydentu kałowego na tagu #b...

źródło: comment_1650535021J8zlA4wYwpen7rFenxZ0xW.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@rzep: tak tak, Netflix robi wysmienite kino, i nic a nic ludzie nie maja dosyc tego woke gowna.

Ale Ty uroczy jestes w swoim zacietrzewieniu xD

Swoja droga, jak ubogim intelektualnie czlowiekiem trzeba byc zeby bronic tego syfu ktore Netflix produkuje. Byloby mi Ciebie zal, gdyby nie to ze naprawde rozweselasz mi dni :*
  • Odpowiedz
tak tak, Netflix robi wysmienite kino, i nic a nic ludzie nie maja dosyc tego woke gowna.


@taukuZielonka: Bo wiadomo, że na Apple TV, Disney + i Amazon Prime to tylko konserwatywne produkcje i żadnych murzynów i LGBT tam nie ma.

Jak już mówiłem - prawactwo ekonomię rozumie z memów.
  • Odpowiedz
@rzep: Tłumacz prawakopitekom, równie dobrze mógłbyś gadać z psem potrąconym przez samochód. Dla nich spadki Netflixa to wyłącznie wina LEWADZTWA, murzinów, ruchających się gejów i elo xD

Chociaż nie, zaraz, wczoraj jeden geniusz stwierdził że to przez wojnę, ale i tak zaraz dodał gejów XD
  • Odpowiedz
@rzep: Ty serio myslisz, ze ktos Cie bierze na powaznie. O #!$%@?, ale Ty jestes odklejony xDDDDDDDDD

Jak już mówiłem - prawactwo ekonomię rozumie z memów.


Powazny czlowiek twierdzi, ze jesli masz poglady konserwatywne to nie rozumiesz ekonomii xD

Oj kocham Cie moj wykopowy Januszku <3
  • Odpowiedz
Powazny czlowiek twierdzi, ze jesli masz poglady konserwatywne to nie rozumiesz ekonomii xD


@taukuZielonka:

Poglądy konserwatywne to na wykopie ma może parę osób. Ty i reszta to przedstawiciele prawactwa.
  • Odpowiedz
@rzep: Nie przetlumaczysz im. Oblezona twierdza potrzebuje mitu zwyciestwa od czasu do czasu. To ten sam scenariusz jak ten z Gillette, gdzie wmawiali sobie ze spadek wynikow spolki byl zwiazany z reklama, ktora sie nie spodobala prawicy a nie czynnikami rynkowymi dotykajacymi wszystkie firmy z podobna oferta produktowa
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 25
@rzep cały zachodni świat upada bo jest lewacki..

Oprócz tego, że nie upada, nadal przeciętny zachodni kraj jest kilka razy więcej bogatszy niż husarski raj, nadal wszyscy chcą przyjeżdżać i mieszkać w "lewackich krajach", nadal u lewaków najlepsza edukacja, programy socjalne, najlepsza płaca i gospodarka.
  • Odpowiedz
ja czasem jak zanurkuję w hbo max to aż się łapię za głowę jak bardzo tam jest pchana tzw. poprawność polityczna a jestem pełnokrwistym lewakiem
to prawackie zesranie się akurat do netflixa jest dla mnie zagadką, bo autentycznie nie mam pojęcia co ich tak bardzo na tej platformie boli, zaczynam podejrzewać, że przyczyną serio jest po prostu obecność murzyna w telewizorze ( _)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@KaiserBrotchen: umiesz przeczytać więcej niz dwa słowa które są dla ciebie buzzwordem?
Nie mam problemów z tym że jest murzyn czy gej w filmie, pdoobal mi się mr robot np. A tam jedna z głównych postaci jest trans-chińczyk. Tylko w mr robot ta historia trzyma się kupy.
Nie podoba mi się robienie miałkich scenariuszy i wypełnianie scenariusza gejem i czarnym aby spełnić standardy narzucone na wydawcę.
  • Odpowiedz
@rzep: @rzep: Netflix miał ostatnio spory spadek spowodowany wycofaniem z Rosji przez co stracili podobno jakieś 700 tysięcy użytkowników, ale ogólnie się zgadzam. Netflix traci na wartości po prostu dlatego, że nie ma tam za bardzo co oglądać przez powstanie dużej konkurencji, która wycofała swoje filmy i podniesienie cen. Z tego co zauważyłem ludzie wolą zapłacić za jeden miesiąc jak wychodzi coś co chcieliby obejrzeć niż bez przerwy płacić za
  • Odpowiedz
@rzep: Nie no ale to akurat jest prawda Daleko mi do prawicowych poglądów jednak Netflix przekłamuje rzeczywistość i wciska mi coś na siłę w gardło Nieważne, że akurat homoseksualizm czy zaklamuje historię jak w Wikingach czy Wiedźminie wstawiając czarnych aktorów w rolę elfa czy Jarla Kathegat Mogłoby być to zupełnie co innego jak wciskanie kitu w każdym serialu, że księżyc jest różowy to Netflix próbuje w jakiś sposób zrobić idiotę z
  • Odpowiedz
Nie no ale to akurat jest prawda Daleko mi do prawicowych poglądów jednak Netflix przekłamuje rzeczywistość i wciska mi coś na siłę w gardło Nieważne, że akurat homoseksualizm czy zaklamuje historię jak w Wikingach czy Wiedźminie wstawiając czarnych aktorów w rolę elfa czy Jarla Kathegat


@Aquamen: Nie przeczę, że Netflix tak robi. Jednak to samo robi konkurencja (przypominam oburzenie o czarne elfy w WOTR na Amazon).

Więc to nie jest tak,
  • Odpowiedz
@rzep: Wiesz co dla mnie serial czy film ma być rozrywką bez żadnych podprogowych wiadomości Ma mi dać rozrywkę po ciężkim dniu pracy Nie mam nic przeciwko homo ani czarnym, nawet kibicuje im żeby dostali to o co walczą czyli możliwość małżeńst bo przy głupiej wizycie u partnera/partnerki w szpitalu muszą kręcić fikołki żeby dowiedzieć się o ich stanie zdrowia

Nie wiem jak w Amazonie jednak na Netflix powstały już osobne
  • Odpowiedz
@rzep: dodałbym jeszcze, że Netflix może tracić subów poprzez kombinowanie ze subskrypcją. Nie ruszali tego tematu bardzo długo, bo ciągle im baza płacących rosła. Teraz dobili do sufitu i zaczynają się zastanawiać jak wydoić więcej hajsu z tych, którzy już są w ich usłudze, a prastara zasada mówi, że najlepszy abonament to taki, o którym usługobiorca w ogóle nie pamięta.
Kolejną kwestią jest anulowanie wielu popularnych serii, bo te osiągnęły swój
  • Odpowiedz
@Aquamen: Jest takie powiedzenie po angielsku - "representation matters".

Dla ludzi z grup mniejszościowych zobaczenie swojego odpowiednika w serialu/filmie jest ważną rzeczą i zapewnia oglądalność.

Tak samo jak Polacy się podniecają, ze jakaś postać jest Polakiem lub że Polak zagrał w jakiejś super-produkcji.

Firmy to wiedzą, więc z tego korzystają.
  • Odpowiedz
dodałbym jeszcze, że Netflix może tracić subów poprzez kombinowanie ze subskrypcją.


@PanPeno: Tak, jest to jeden z punktów. Dodatkowo są w gorszej pozycji, bo taki Amazon daje subskrypcję w ramach usługi Prime, która też zapewnia darmowe wysyłki na zakupy na ich stronie, a Apple oferuje Apple One, gdzie masz dostęp do TV, Arcade, Music itp. Ogólnie znacznie lepsze "value for money" niż sama subskrypcja Netflixa.
  • Odpowiedz